Pine następną darmową grą od Epic Games Store

Czwartkowe rozdawanie gier przez Epic Games Store właściwie stało się tradycją. Przyjrzyjmy się więc tytułowi, który czeka na nas w tym tygodniu, czyli Pine od studia Twirlbound.

Na skróty
  • Od dzisiaj na Epic Games Store można odebrać za darmo grę Pine.
  • Jest to przygodówka z otwartym światem, w której poszukujemy nowego domu dla naszej postaci i jej bliskich.
  • Kolejną darmową grą będzie The Lion’s Song.

W zeszłym tygodniu Epic Games Store wyjątkowo nie rozdawał osobnego tytułu, a jedynie dodatki do gry opartej na uniwersum Dungeons & Dragons. Jeśli interesowało nas Idle Champions of the Forgotten Realms, mogliśmy łatwo zgarnąć garść bonusów do tej produkcji, obejmujących postacie oraz związane z nimi przedmioty.

Dzisiaj jednak Epic wraca do formy i proponuje nam produkcję studia Twirlbound z 2019 roku, czyli Pine. Grę standardowo można odebrać za darmo na jej stronie w sklepie przez najbliższy tydzień, zaczynając od dzisiaj od godziny 17:00.

Czym właściwie jest Pine?

Produkcja Twirlbound to trzecioosobowa gra przygodowa z żyjącym otwartym światem. Trafiamy w niej do pięknej krainy o nazwie Albamare, obdarzonej unikalnym ekosystemem. Podzielona jest ona na sześć biomów zamieszkanych przez liczne istoty, zarówno przyjazne, jak i wrogie, a czasami nawet inteligentniejsze od ludzi.

W Pine wcielimy się w postać młodego bohatera o imieniu Hue, który wyrusza w podróż, aby znaleźć nowy dom dla swojego plemienia. Podczas podróży czeka na niego szereg wyzwań, opartych nie tylko na walce czy eksploracji, ale również na rozmowie, handlu lub wytwarzaniu przedmiotów.

A w kolejnym tygodniu The Lion’s Song

Przy okazji Epic Games Store zapowiedział również tytuł, którym będziemy mogli cieszyć się za tydzień. Jest to The Lion’s Song, gra skupiona na narracji i podzielona na cztery epizody, każdy przypisany innej postaci, ale jednocześnie składający się w spójną opowieść. Akcja całości rozgrywa się w dwudziestowiecznej Austrii, a bohaterami są artyści i naukowcy zmagający się z problemami kreatywności i inspiracji. W oczekiwaniu na grę można znaleźć szczegółowe informacje na temat jej czterech epizodów na stronie tytułu w Epic Games Store.