fbpx

Pentiment – premiera i zwiastun narracyjnej przygodówki od Obsidian Entertainment

Nadeszła premiera Pentiment! Nowa narracyjna gra od Obsidian Entertainment przedstawia historię średniowiecznego iluminatora Andreasa Malera podaną w wyjątkowym stylu graficznym. Debiut tytułu poprzedziło udostępnienie premierowego zwiastuna.

Na skróty
  • Odbyła się premiera Pentiment od Obsidian Entertainment, której towarzyszył opublikowany przez studio launch trailer.
  • Gra trafiła na PC i Xboxa oraz usługę Game Pass.

Twórcy Pillars of Eternity i Tyranny powracają z nowym tytułem. 15 listopada miała miejsce premiera Pentiment, oryginalnej przygodówki z zachwycającą grafiką inspirowaną późnośredniowiecznymi drzeworytami i rękopisami. Historia bawarskiego iluminatora Andreasa Malera, na której skupia się fabuła produkcji, została pokrótce pokazana na dramatycznym premierowym zwiastunie udostępnionym na kanale dewelopera na YouTube. Gra jest już dostępna na Steamie, a wraz z premierą trafiła także do usługi Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Pentiment, czyli powrót do przeszłości

Pentiment to na pierwszy rzut oka intrygujący eksperyment pod względem wizualnym. Dyrektorka artystyczna Hannah Kennedy stworzyła wyjątkowy styl na podstawie średniowiecznych iluminowanych manuskryptów i wczesnego druku.

Tytuł ma jednak zachwycać nie tylko grafiką. Twórcy w premierowym trailerze obiecują produkcję mocno zorientowaną na fabułę i wybory gracza. Szesnastowieczna Bawaria będzie oferowała zagadki i tajemnice, niepokoje społeczne, skandale, a nawet – i nie tylko – publiczne egzekucje. Steamowa lista ostrzeżeń dotycząca treści gry jest dość długa, a poruszane tematy zapewniły ograniczenie wiekowe jedynie dla dorosłych. Możemy więc liczyć na to, że w tym przypadku mamy do czynienia z ciekawszym, zorientowanym na pogłębioną fabułę rodzajem przygodówki.

Kilka dni temu reżyser Pentiment Josh Sawyer i inni twórcy opowiedzieli też o pomyśle oraz produkcji tytułu w dziesięciominutowym materiale behind the scenes.