Kolejny rekord Elden Ring! Szybciej już się chyba nie da

Padł kolejny rekord. Najpierw była godzina, potem pół a teraz niespełna 13 minut. Speedrunerzy nie mają litości i niemal bezbłędnie wykorzystują błędy i glitche w Elden Ring.

9 kwietnia 2022

Jeszcze nie tak dawno, bo 14 marca pisałem o ukończeniu Elden Ring w pół godziny. Najwyraźniej pośpieszyłem się z tamtym postem bo ten rekord znowu został pobity.

Elden Ring w 13 minut

Youtuber o nicku Mitchriz dokonał zdawałoby się niemożliwego. Doszedł do napisów końcowych w Elden Ring poniżej 13 minut, a dokładnie w 12 minut i 32 sekundy. Oczywiście to nie czarna magia a typowe dla speedrunerów wykorzystywanie błędów i glitch. Tym razem wykorzystano tak zwany „The Zip”, który umożliwia nam dosłownie katapultowanie naszej postaci i przelatywanie nią pomiędzy lokacjami. W ten sposób gracz ominął wszystkich bossów poza ostatnim.

Co ciekawe sam youtuber stwierdził, że wynik da się jeszcze podkręcić bo najwięcej czasu stracił pod sam koniec próbując oddać odpowiednio daleki skok. Jeśli tak, to trzymam kciuki za kolejny rekord. o którym na pewno was poinformujemy.

Na koniec wspomnę, że serwis PC Gamer podkreśla, że wyczyn Mitchriza jest jednocześnie rekordem dla wszystkich gier From Software.

Bartosz Sobolewski

UWaga! Gorące informacje!