Overwatch 2 może zawieszać się po odblokowaniu osiągnięć

8 października 2022,
19:13
Patryk Balcerak

Overwatch 2 ma ogromne problemy z systemem osiągnięć. Coraz więcej graczy zgłasza zacinanie się gry i wyrzucanie do długiej kolejki po ich odblokowaniu. W tej chwili nie wiadomo, czym ten problem jest spowodowany.

Postać z Overwatcha 2
Na skróty
  • Overwatch 2 zmaga się problemami w systemie osiągnięć.
  • Przyczyny problemu są póki co nieznane, ale mogą być spowodowane ogólną niestabilnością gry.
  • Niektórzy gracze mogą doświadczyć zacinania się gry i wyrzucania ich do długich kolejek oczekiwania.
  • Serwery poprzedniej części zostały zamknięte 2 października celem przygotowania ich do premiery sequelu.

Niektórzy gracze zgłaszają, że odblokowanie osiągnięć w Overwatchu 2 powoduje umieszczenie ich z powrotem w kolejce serwera, jednocześnie wyrzucając ich z gry. Nie dzieje się tak za każdym razem i nie każdy może doświadczyć tego w ten sam sposób, jednak problem staje się dość powszechny. W tym przypadku jest to wyjątkowo frustrujące, dlatego że kolejki do serwerów są bardzo długie.

Źródło: Blizzard

Nieznane problemy z osiągnięciami w Overwatch 2

Nie wiadomo, co dokładnie powoduje awarie związane z systemem osiągnięć. Gracze uważają, że związane jest to z ogólną niestabilnością gry w tej chwili. Sam Blizzard przyznał się, że gra nie spełniła oczekiwań zarówno graczy, jak i samego studia i wprowadza do niej ciągłe zmiany.

Pomimo problemów z uruchomieniem, stabilnością i wspomnianymi osiągnięciami, Overwatch 2 przyciągnął już ogromną publiczność. Tytuł w porównaniu do poprzednika jest darmowy, co też może mieć wpływ na tak duże zainteresowanie. Serwery pierwszego Overwatcha zostały oficjalnie zamknięte 2 października, aby przygotować się do premiery sequela.