fbpx

Shin Megami Tensei 3: Nocturne doczekał się remastera

20 marca 2021,
17:57
Dorota Żak

Moda na zremasterowane wersje starszych (i nowszych) gier trwa w najlepsze. Kolejnym tytułem, który zostanie wkrótce odświeżony, jest Shin Megami Tensei 3: Nocturne.

Główny bohater Shin Megami Tensei 3: Nocturne
Na skróty
  • Remaster Shin Megami Tensei 3: Nocturne będzie miał premierę 25 maja tego roku.
  • Gra zostanie odświeżona pod kątem graficznym.
  • Pojawią się w niej również nowe elementy, np. inne poziomy trudności.

Shin Megami Tensei 3: Nocturne to gra studia Atlus (odpowiedzialnego i znanego przede wszystkim z serii Persona), która miała premierę w 2003 roku. W produkcji wcielamy się w bohatera będącego pół demonem, pół człowiekiem, uwikłanego w walkę dobra ze złem. Areną naszych zmagań jest postapokaliptyczne Tokio, gdzie demony ścierają się z bogami, a nasze decyzje mogą wpłynąć na losy świata.

Po kilkunastu latach twórcy gry zdecydowali się powrócić do starszego tytułu i przygotować jego odświeżoną wersję, pełną usprawnień i poprawek.

Co pojawi się w zremasterowanej wersji gry?

Przede wszystkim możemy spodziewać się porządnego odświeżenia graficznego. Ulepszone zostaną modele postaci i wygląd lokacji. W zakresie dźwięku pojawi się voice-over dostępny zarówno po angielsku, jak i po japońsku. Zyskamy również możliwość zapisu gry w dowolnym momencie i nowe poziomy trudności. A jeżeli zdecydujecie się zagrać w grę na Steamie, będziecie mogli zdobywać w niej różne osiągnięcia i wymieniać karty, bo obie te opcje zostały przewidziane na platformie.

Przy zakupie dostaniemy także wybór dwóch wersji gry. Shin Megami Tensei III Nocturne HD Remaster to „zwykły” remaster odświeżający tytuł. Ale Shin Megami Tensei III Nocturne HD Remaster Digital Deluxe Edition to już inna sprawa. Decydując się na tę opcję, możemy liczyć na wszystkie przewidziane dla gry DLC, w których dostaniemy nie tylko więcej muzyki, ale też dodatkowe postacie – pojawi się na przykład Dante znany z serii Devil May Cry. Do gry trafi także zupełnie nowy poziom trudności (Merciful Difficulty). DLC do tytułu będzie można prawdopodobnie kupić osobno po zdobyciu jego standardowej wersji, choć nie ma jeszcze dokładnych szczegółów dotyczących choćby ceny takich atrakcji.

Postać z gry Shin Megami Tensei 3: Nocturne
Źródło: Steam

Obie wersje dostępne są już w przedsprzedaży. Na osoby, które zdecydują się na przedpremierowy zakup wersji Digital Deluxe, czeka niespodzianka – będą one mogły odpalić grę na cztery dni przed jej oficjalnym debiutem.

Premiera tytułu przewidziana została na 25 maja tego roku. Gra trafi na PC, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.