fbpx

Overwatch 2 może otrzymać rework funkcji Play of the Game według społeczności

15 sierpnia 2023,
17:00
Arek Grabowski
Załoga Overwatch

W Overwatch 2 funkcja Play of the Game nie została zmieniona aż od oryginalnej pierwszej odsłony. Dzięki niej po meczu wszyscy gracze mogą zobaczyć najlepsze zagranie. Do tej pory mogliśmy zobaczyć akcje jedynie pojedynczego zawodnika. Wygląda jednak na to, że funkcja otrzyma rework lub już teraz jest on dostępny.

Po najnowszej aktualizacji gracze zaczęli zauważać, że przez Play of the Game niekiedy prezentowani są dwaj bohaterowie zamiast jednego. Blizzard obecnie nie odniósł się do tej zmiany. Może to być celowy zabieg lub jedynie błąd związany z najnowszą aktualizacją.

Jak działa obecnie system Play of the Game w Overwatch 2?

Teraz funkcja wybiera najlepsze zagranie indywidualne. Mimo wszystko gracze zaczynają zauważać „wspólne momenty” jako Play of the Game. Taka zmiana może zachęcać do współpracy i bardziej skoordynowanej rozgrywki.

Gracze spekulują, czy zmiana została wprowadzona intencjonalnie. Mimo wszystko społeczność ma nadzieję, że ta funkcja ostatecznie oficjalnie trafi do gry. Overwatch 2 dzięki temu mógłby nagradzać skuteczne zagrania zespołowe. Skłaniałoby to graczy do współpracy, przez co sama rozgrywka byłaby przyjemniejsza.

Warto zauważyć, że Overwatch 2 niedawno trafił na Steama. Oznacza to najpewniej spory przypływ nowych graczy. Blizzard stara się więc wprowadzać usprawnienia, poprawki i nowości, by zaspokoić społeczność. Nowa zmiana funkcji Play of the Game nie musi być zamierzona – musimy poczekać na oficjalną informację od twórców.