Obchody N7 Day. Co nowego na temat Mass Effecta ma dla nas BioWare?

7 listopada 2022,
19:39
Dorota Żak

N7 Day, czyli święto dla fanów Mass Effecta zwykle pozwala nam na pokazanie swojej miłości do serii. Jest też okazją dla BioWare, aby podzielić się nowymi planami i pomysłami związanymi z franczyzą. Czy to jednak znaczy, że co roku 7 listopada dowiadujemy się czegoś konkretnego? Niekoniecznie.

Budowa przekaźnika mocy z Mass Effecta
Na skróty
  • Świętując N7 Day, BioWare dzieli się krótkim filmikiem pokazującym przekaźnik masy w trakcie budowy.
  • Niestety nadal niewiele wiadomo na temat Mass Effecta 5.
  • Zapowiedziano za to, że to The Sims 4 trafią przedmioty związane z flagową serią BioWare.

Trwający dzisiaj N7 Day przypomina o 15. urodzinach ukochanej serii BioWare. Wielu fanów z pewnością liczyło więc na nowe informacje związane z powstającą piątą odsłoną Mass Effecta. Niestety, podobnie jak w zeszłym roku, kiedy z tej okazji opublikowano grafikę ze statkiem kosmicznym, i w tym nie otrzymaliśmy zbyt wiele szczegółów.

Zamiast oglądania wyczekiwanego zwiastuna – na który jeszcze pewnie trochę poczekamy – możemy się przyjrzeć budowie przekaźnika masy na krótkim animowanym filmiku, a z podpisu dowiedzieć się o istnieniu jednostki dowodzonej przez kapitana Sub-Navarcha Soa’Rhaia Zhilliana-Jonesa. BioWare wciąż nie zdradza zbyt dużo na temat nowej gry, zachęca jedynie, aby pobrać filmik i dokładnie mu się przyjrzeć w poszukiwaniu dalszych ukrytych wskazówek.

Przedstawienie twórców oraz gadżety z Mass Effecta w The Sims 4 i prawdziwym życiu

Wczytując się dzisiejszy wpis w na stronie EA, który, jak już ustaliliśmy, nie mówi nam zbyt wiele na temat Mass Effecta 5, możemy lepiej poznać niektórych developerów pracujących nad grą, czyli Mike’a Gamble’a (Project Director), Danielle Ens (Senior Development Director), Mary De Marle (Senior Narrative Director) oraz Parrisha Leya (Franchise Creative Director). Dzięki krótkim opisom dowiemy się, czym zajmują się na co dzień.

Dodatkową niespodzianką jest ogłoszenie współpracy BioWare z Maxis. Niedawno The Sims 4 zostało udostępnione całkowicie za darmo, a 17 listopada każdy gracz będzie mógł otrzymać w grze ubrania związane z Mass Effectem dla swoich Simów. W podobne stroje ubierzemy się także w rzeczywistym świecie. BioWare przypomniało, że w sprzedaży cały czas są związane z serią ubrania i gadżety, a z powodu Dnia N7 można spodziewać się pewnych zniżek. W promocyjnej cenie można kupić również Mass Effect Legendary Edition na Steamie i w EA App.

Ubrania z Mass Effecta w The Sims 4
Źródło: BioWare / Maxis