The Sims 4 za darmo i przyszłość serii na Behind The Sims Summit

18 października 2022,
20:12
Dorota Żak

Dzisiaj odbył się event Behind The Sims Summit, który z jednej strony miał przypomnieć o tym, że w The Sims 4 zagramy całkowicie za darmo, a z drugiej przyjrzeć się popularności całej serii gier. Czy przy okazji dowiedzieliśmy się czegoś konkretnego na temat dalszych planów Electronic Arts wobec tego flagowego tytułu?

Postaci z The Sims 4
Na skróty
  • The Sims 4 przechodzi dzisiaj na model free-to-play.
  • Dzięki nowo ogłoszonej współpracy z platformą Overwolf tworzenie modów i fanowskiej zawartości do gry będzie łatwiejsze.
  • EA Maxis zdradziło także, że pracuje nad nową produkcją. Project Rene, bo to o nim mowa, znajduje się jednak na dość wczesnym etapie prac.

O 19:00 mogliśmy obejrzeć specjalnie przygotowany stream Behind The Sims Summit, w czasie którego studio Maxix i Electronic Arts miały podzielić się planami na serię The Sims. Uprzedzając pytania, nie, The Sims 5 nie zostało oficjalnie zapowiedziane. Zamiast tego można jednak ponownie sięgnąć po poprzednią część gry.

Od dzisiaj zagramy w The Sims 4 za darmo

Od premiery ostatniej odsłony serii w 2014 roku minęło już sporo czasu. W ciągu tych ośmiu lat The Sims 4 doczekało się masy dodatkowej zawartości, a gracze mieli okazję poznać grę właściwie od podszewki. Ci, którzy nadal nie sięgnęli po ten tytuł, otrzymują dzisiaj dodatkową zachętę.

The Sims 4 jest już dostępne za darmo, co z pewnością przyciągnie jeszcze nowych graczy. Model free-to-play dotyczy naturalnie tylko podstawowej wersji gry. Wszystkie dodatki i rozszerzenia nadal pozostają płatne i w zależności od potrzeby należy się w nie osobno zaopatrzyć. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, że w ciągu najbliższego roku do The Sims 4 trafią kolejne dwa rozszerzenia, a na początku 2023 jeszcze jeden etap dzieciństwa dla Simów.

Dom w The Sims 4
Electronic Arts

Dalsze plany EA na serię – współpraca z platformą Overwolf i Project Rene

Niewątpliwie jednym z głównych punktów dzisiejszego streamu Behind The Sims Summit było podkreślenie roli społeczności, która utworzyła się wokół The Sims oraz popularności, jaką seria osiągnęła przez ponad dwie dekady obecności na rynku. Zaangażowani w jej tworzenie developerzy ze studia EA Maxis podkreślili, że aktywność fanów jest nieustanną motywacją do ulepszania The Sims 4 i dodawania do niej nowej zawartości. Nie dziwi więc ogłoszenie współpracy z platformą Overwolf. Dzięki niej tworzenie modów i customizowanej zawartości do The Sims 4 będzie znacznie ułatwione, a gracze po raz kolejny będą mogli pochwalić się swoją kreatywnością.

Nieco uwagi otrzymały również mobilne odsłony serii, The Sims Mobile oraz The Sims FreePlay. Niedługo doczekają się one nowej zawartości, m. in. w postaci balkonów i jachtów.

Na koniec pozostaje pytanie, czy cokolwiek w streamie sugerowało, że kiedyś doczekamy się The Sims 5. Odpowiedź wciąż pozostaje niejasna. EA Maxis zdradziło jedynie, że pracuje nad Projectem Rene, który nadal znajduje się na dość wczesnym etapie rozwoju. Możliwe, że w późniejszym czasie przerodzi się on w The Sims 5, jednak na razie musimy zadowolić się tylko kilkoma informacjami. Project Rene ma zagwarantować graczom bardziej rozbudowane możliwości w zakresie meblowania i dekorowania domów, a jednocześnie pozwolić na cross-platformową rozgrywkę. Dalsze szczegóły na jego temat zostaną podane dopiero w przyszłości.