Cowboy Bebop od Netflixa – serial z muzyką Yoko Kanno tej jesieni

Pomysł zrobienia aktorskiej wersji Cowboya Bebopa – i to jeszcze przez Netflixa – wywołał wiele sceptycznych komentarzy. My też zastanawiamy się jeszcze, czy to się uda, ale jednocześnie wiemy, że serial będzie przynajmniej brzmiał odpowiednio, bo ścieżkę dźwiękową do przygód kosmicznych łowców nagród po raz kolejny przygotuje Yoko Kanno.

9 czerwca 2021
Na skróty
  • Yoko Kanno, kompozytorka muzyki do anime Cowboy Bebop, zaangażowana jest również w stworzenie brzmienia do aktorskiego serialu przygotowywanego przez Netflixa.
  • W głównych rolach zobaczymy Johna Cho, Daniellę Pinedę oraz Mustafę Shakira.
  • Pierwszy sezon ma zadebiutować jesienią tego roku.

O tym, że Netflix planuje przygotować aktorski serial na podstawie anime Cowboy Bebop, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Nie wiedzieliśmy natomiast, kiedy możemy się go spodziewać, dlatego ustalenie daty premiery na jesień tego roku jest już bardziej konkretną informacją. Przy okazji wielbiciele oryginału mogą się uśmiechnąć na drugą dobrą wiadomość związaną z tematem.

Do grupy pracującej nad aktorską wersją Cowboya Bebopa dołączyła właśnie Yoko Kanno, czyli kompozytorka, której zawdzięczamy niesamowite brzmienie oryginału. Informacja na ten temat została umieszczona na twitterowym profilu Netflix Geeked, a towarzyszył jej krótki filmik, na którym możemy zobaczyć, jak trójka aktorów wcielająca się w główne role produkcji kiwa się w rytm muzyki. Wykorzystany został tutaj utwór Tank. Widzowie oryginalnego anime wiedzą oczywiście, że to właśnie on pojawił się w czołówce Cowboya Bebopa.

Cowboy Bebop od Netflixa – co jeszcze wiemy?

Choć na razie dostaliśmy dopiero krótki materiał z trójką aktorów wcielających się w główne role, to zwiastuna serialu nadal brak. Najprawdopodobniej pojawi się on w ciągu najbliższych miesięcy. W międzyczasie możemy za to spojrzeć na obsadę serialu.

Na ekranie zobaczymy kolejno:

  • Johna Cho jako Spike’a Spiegela;
  • Daniellę Pinedę jako Faye Valentine;
  • Mustafę Shakira jako Jeta Blacka;
  • Alexa Hassella jako Viciousa;
  • oraz Elenę Satine jako Julię.

Na liście z obsadą brakuje wciąż osoby wcielającej się w czwartego członka załogi Bebopa, Edwarda. Potwierdzono natomiast, że Ein nadal będzie pieskiem rasy corgi.

Serial ma zadebiutować jeszcze tej jesieni. Pierwszy sezon ma składać się z 10 godzinnych odcinków, a nad ich fabułą pracować będzie scenarzysta Christopher Yost (Thor: Ragnarok). Całość tworzona ma być w konsultacji z Shinichiro Watanabe, czyli reżyserem oryginału.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!