fbpx

Obudowa SilverStone CS351 ma miejsce na topowego RTX-a i dyski hot swap

Dzisiejsze obudowy komputerowe przybierają najróżniejsze formy, przez co zdaje się, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tymczasem SilverStone prezentuje nowy model umożliwiający schowanie bardzo niestandardowej konfiguracji niedostępnej dotychczas na rynku.

Na skróty
  • SilverStone prezentuje nową obudowę komputerową microATX – CS351.
  • Posiada ona pięć wnęk hot swap na dyski i jednocześnie mieści pełnowymiarową kartę graficzną.

SilverStone posiadający w swojej ofercie wiele niestandardowych propozycji nadal zaskakuje. Nadszedł czas na kolejny model CS351 wyłamujący standardy. Obudowa tajwańskiej firmy zaprojektowana została dla płyt microATX i w dodatku oferuje aż pięć 3,5-calowych zatok hot swap na dyski.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu to typowa specyfikacja dla serwerów plików, gdyby nie fakt, że ta sama „skrzynka” jest gotowa na pełnoprawną kartę graficzną o długości do 368 mm i wysokości trzech gniazd rozszerzeń. Innymi słowy, swoje miejsce znajdzie Nvidia GeForce RTX 3090 czy topowy układ od AMD – Radeon RX 6900 XT.

Obudowa SilverStone CS351 - wnętrze
Źródło: SilverStone

Obudowa SilverStone CS351 – specyfikacja

Wnęki hot swap przeznaczone są zarówno na dyski talerzowe, jak i SSD z interfejsem SATA III (opcjonalnie SAS 12 Gb/s). Od środka obudowy każdy z nich posiada własne złącze, które podłączyć należy do płyty głównej. Zasilanie dostarczamy jednym 4-pinowym złączem Molex. Cała komora napędów wentylowana jest przez jeden 80 mm wentylator. Wewnątrz znalazło się jeszcze standardowe pojedyncze miejsce na dysk w formacie 2,5″. Dodatkowo zajmując miejsce karty graficznej, możliwa jest instalacja następnych siedmiu takich nośników.

Oprócz komory dysków producent umożliwia montaż dodatkowych dwóch 80-milimetrowych wentylatorów na górze i trzech 40-milimetrowych z tyłu. Całość ma wymiary 265 × 209 × 411 mm i waży 5 kg. Cena nie została podana.