Eldest Souls zyskuje animowany zwiastun. Premiera już na koniec lipca

Gatunek soulslike wydaje się wyjątkowo lubić z klimatami fantasy. Jako potwierdzenie tej tezy możemy podać choćby Eldest Souls, grę właśnie tego typu, z którą niedługo będzie można się zapoznać.

19 lipca 2021
Na skróty
  • Eldest Souls od Fallen Flag Studio otrzymało nowy zwiastun.
  • Ważnym elementem gry będą walki z bossami, a jedną z nich zobaczymy w animowanej wersji na zaprezentowanym materiale.
  • W Eldest Souls zagramy już 29 lipca.

Eldest Souls to nowy tytuł Fallen Flag Studio, który zostanie wydany przez United Label w najbliższym czasie. Z okazji nadciągającej premiery gra otrzymała dzisiaj nowy zwiastun, tym razem animowany, o tytule At the Door of Death. Przedstawia on zmagania głównego bohatera z dysponującym lodowymi mocami bossem, którego pokonanie wymaga wyjątkowej precyzji i zręczności.

Eldest Souls przeniesie nas w mroczny, 16-bitowy świat

Nowy zwiastun wyraźnie wskazuje na to, że w grze nie będzie zbyt łatwo. W końcu wcielamy się w samotnego wojownika, który musi zmierzyć się ze Starymi Bóstwami w Cytadeli, miejscu, gdzie przez lata siedziały uwięzione. Ma on o co walczyć – w zniszczonym świecie staje się ostatnią nadzieją wymierającej ludzkości. W trakcie swojej podróży odkryje tajemnice dotyczące przeszłości i tego, co tak naprawdę wydarzyło się między ludźmi a bóstwami.

Podobnie jak fabuła, również sam gameplay ma stanowić duże wyzwanie. W Eldest Souls będziemy walczyć z licznymi bossami obdarzonymi zróżnicowanymi cechami i umiejętnościami, a wszystko to w soulslike’owej, niewybaczającej najmniejszych błędów oprawie. Pokonanie przeciwników zapewni nam pewne bonusy, ale najpierw musimy ich pokonać. Dopiero później możemy eksperymentować ze stylami walki i wybrać ten, który najbardziej nam pasuje. W zanurzeniu się w świat Eldest Souls pomoże nam dodatkowo pikselowa grafika, całkiem miła dla oka i tworząca odpowiednią atmosferę do potyczek z potężnymi bóstwami.

Gra zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, dokładniej 29 lipca. Trafi na pecety, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S oraz na Nintendo Switch. Wersję na PC będzie można znaleźć na Steamie i GOG-u.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!