BioWare świętuje N7 Day – słowo od Sheparda, infografika i obrazek z nowego Mass Effecta

8 listopada 2021,
21:54
Dorota Żak

7 listopada to dzień wyjątkowy dla fanów serii Mass Effect nie tylko dlatego, że możemy wtedy bez ograniczeń rozmawiać o przygodach komandora Sheparda. Jest to przede wszystkim okazja do zapowiedzi, dodatkowych materiałów i niespodzianek przygotowanych przez studio BioWare.

Illusive Man z Mass Effecta
Na skróty
  • Jak co roku 7 listopada jest dniem poświęconym Mass Effectowi.
  • Z tej okazji przygotowano dla fanów specjalne bonusy, m.in. infografikę ze statystyką wyborów z trylogii.
  • Na Twitterze pojawiła się również grafika związana z kolejną częścią Mass Effecta, nad którą pracuje BioWare.

Rok temu N7 Day stał się okazją do zapowiedzi Mass Effecta: Edycji Legendarnej, która ostatecznie ukazała się 14 maja. Odświeżona grafika i gameplay pozwoliły starym fanom na kolejny powrót do ukochanego uniwersum i nowym graczom na zanurzenie się w nim po raz pierwszy. W tym roku niestety BioWare nie świętuje dnia N7 aż tak hucznie, choć nie obędzie się bez miłych zaskoczeń.

Jak możemy przeczytać w specjalnym wpisie na blogu EA, głównym celem całego wydarzenia jest świętowanie czternastych urodzin serii, która przyniosła nam niezwykłą historię o galaktycznej skali. Można to zrobić na różne sposoby. Jednym z nich jest zapoznanie się z dodatkową zawartością przygotowaną przez twórców gry – naklejkami i emoticonami dostępnymi na Steamie, gifami, które znajdziemy na stronie Giphy, czy wskazówkami do stworzenia własnego cosplayu.

Słowo do fanów skierowali również Jennifer Hale oraz Mark Meer, czyli aktorzy głosowi wcielający się w Sheparda w oryginalnym dubbingu. Oboje wspominają, że to zaangażowanie fanów w serię jest czymś, co jeszcze bardziej podkreśla jej wyjątkowość.

Jakie było pierwsze imię Sheparda?

W lipcu tego roku BioWare podzieliło się statystykami z niektórych wyborów graczy w Mass Effect Legendary Edition. Mogliśmy się dowiedzieć między innymi, jaki był ulubiony członek załogi Normandii zabierany na misję albo ile osób wybrało Kaidana, a ile Ashley. Również i tym razem otrzymaliśmy specjalną infografikę, choć odnoszącą się raczej do istotnych punktów fabularnych, z zakończeniem na czele.

Infografika z wyborów w Mass Effect Legendary Edition

Co dalej z serią Mass Effect?

Kolejna odsłona flagowej marki BioWare nadal powstaje, choć studio dość oszczędnie dzieli się szczegółami. Doczekaliśmy się, co prawda, teasera pokazującego Liarę, która odkopuje spod śniegu fragment zbroi N7 noszonej przez komandora Sheparda, jednak sam filmik nie zdradził praktycznie nic. Podobnie jest właściwie z grafiką opublikowaną na Twitterze Mass Effecta, związaną z kolejną częścią gry. Przedstawia ona statek kosmiczny, jego załogę i olbrzymi krater na odległej planecie – nadal niewiele to mówi, ale za to jakie jest klimatyczne.