fbpx

NVIDIA rzekomo testuje procesor graficzny o mocy 900W TGP

Jeśli wierzyć przeciekom kolejna generacja kart graficznych zapowiada się obiecująco. Nie wiadomo jednak w jakiej formie wspomniany układ trafi do sprzedaży. Przypuszcza się, że Nvidia testuje bardzo mocne układy graficzne.

Na skróty
  • AD102 ma posiadać aż 48 GB pamięci GDDR6X o prędkości 24 Gb/s.
  • Przypuszczalnie Nvidia może wykorzystać układ do powracających Tytanów lub do RTX 4090 Ti.
  • Za przeciek odpowiedzialny jest anonimowy informator @kopite7kimi.

Do sieci wyciekły informacje o testach mocnego wariantu nadchodzącego układu graficznego. Jeszcze w tym roku spodziewamy się ogłoszenia nowej architektury o nazwie kodowej Ada Lovelace. Za przeciek odpowiedzialny jest znany anonimowy informator @kopite7kimi.

Według pogłosek układ graficzny AD102 ma mieć całkowitą moc graficzną na poziomie 900 watów. Nie wiemy, czy tak potężny układ graficzny Nvidii ma znaleźć się w powracających Tytanach, czy będzie to nowy RTX 4090 Ti. Układ ma zawierać 48 GB pamięci GDDR6X z prędkością 24 Gb/s. Zasilanie karty mają obsługiwać dwa 16-pinowe złącza.

NVIDIA tworzy kolejne mocne karty dla graczy

Przypuszczalnie RTX 4080 ma korzystać z wariantu AD103 a RTX 4090 z AD102. W tym momencie kolejna generacja kart do gier zapowiada się obiecująco. Niestety na więcej informacji będziemy musieli poczekać prawdopodobnie kilka miesięcy. Nie wiemy obecnie, co producent Nvidia wprowadzić w nadchodzącej generacji kart graficznych dla graczy.