Gameplay z Hogwarts Legacy pojawi się na jutrzejszym State of Play

State of Play często jest źródłem świeżych informacji na temat gier zmierzających na PlayStation (i przy okazji na inne konsole i pecety). Już jutro odbędzie się kolejna transmisja, która skupi się na nadchodzącym Hogwarts Legacy.

16 marca 2022

Z pewnością wielu fanów Harry’ego Pottera marzyło o osadzonej w uniwersum grze, w której stworzymy własną postać, a następnie przeprowadzimy ją przez szereg wyzwań związanych z dziedziną magii. Odpowiedzią na ich potrzeby wydaje się być Hogwarts Legacy, RPG pozwalający nam biegać po Hogwarcie, odkrywać jego sekrety i szkolić się w niecodziennych umiejętnościach. Gra ma zaoferować nam wiele wolności i pozwolić na wybranie własnej ścieżki. Od jej zapowiedzi minęło już jednak trochę czasu, a każde nowe informacje rzucają trochę światła na to, co dokładnie się w niej znajdzie.

Hogwarts Legacy – temat przewodni najbliższego State of Play

Jutrzejsze State of Play ma nam pokazać po raz pierwszy gameplay z nowej produkcji Avalanche Software. Jak zdradzają twórcy gry na Twitterze, „nie mogą się już doczekać, żeby pokazać magię, którą tam stworzyli”. Nie dodają przy tym w swoich wpisach zbyt wiele, żeby nie zepsuć zabawy, ale widać, że kampania marketingowa Hogwarts Legacy nabiera rozpędu. Potwierdzeniem jest dzisiejsze przypomnienie o nadciągającej transmisji, również z Twittera.

Całość będziemy mogli obejrzeć na oficjalnych kanałach PlayStation na YouTube, Twitchu oraz Facebooku. Zapis transmisji pojawi się również na stronie PlayStation.

Pozostaje jeszcze zadać pytanie, czy na jutrzejszym State of Play zostanie ogłoszona data premiery Hogwarts Legacy. Tę przesunięto już z 2021 na 2022 rok (choć plotki mówiły o jeszcze większej obsuwie), a ostatnie przecieki jako miesiąc debiutu gry podały wrzesień. Być może jutro dowiemy się, ile w tej informacji jest prawdy.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!