fbpx

Nowy zwiastun Wavetale – gra jest już dostępna na PlayStation, Xbox i Switch

Tajemnicze morskie potwory, sekrety znajdujące się pod powierzchnią wody, zatopione miasta i to wszystko w ślicznej rysunkowej grafice! Mniej więcej rok temu ukazało się pierwsze wydanie Wavetale, platformowej gry akcji. Możemy na nowo rozpocząć przygodę w kolejnej jej odsłonie, dostępnej teraz nie tylko na PC. 

Od 12 grudnia tego roku trzecioosobowa gra platformowa Wavetale z piękną oprawą graficzną i ujmującą ścieżką dźwiękową jest już dostępna na PlayStation 4 i 5, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X|S i PC. Wraz z premierą tytułu został opublikowany zwiastun.

Wavetale – babcie zawsze opowiadają najciekawsze historię

W nowej odsłonie Wavetale, tak samo jak w pierwszym wydaniu, poznajemy Sigrid, nastolatkę mieszkającą na małej wyspie położonej na rozpadającym się archipelagu Strandville wraz ze swoją surową i marudną babcią. Sigrid zaprzyjaźnia się z zagadkowym cieniem, który daje jej moc chodzenia po wodzie. Bohaterka potrafi również pokonywać krótkie odległości nad ziemią. Dzięki zdolnościom dziewczyna odkrywa sekrety tajemniczej wodnej krainy.

Gra przedstawia otwarty świat mieszkańców Strandville, wyspiarzy, rybaków, skrytych pustelników i piratów, których będziemy napotykać podczas jego eksploracji i wykonywania zadań. Aby poznać lepiej Wavetale i zdolności Sigrid będziemy wypełniać jej album specjalnymi rysunkami, dokumentując naszą podróż. Z pomocą ciena i babci, huśtając się z dachów domów wykorzystując sieci, będziemy walczyć ze starym nemezis w celu ocalenia wysp.