fbpx

Nowy zwiastun Necromunda: Hired Gun

Uniwersum Warhamerra 40,000 już jest olbrzymie, ale nie przestaje się rozrastać. Tym razem do tytułów związanych z marką dołącza Necromunda: Hired Gun – gra akcji o najemniku w wielkim mieście.

Na skróty
  • Necromunda: Hired Gun otrzymała kolejny zwiastun.
  • Dokładniej wprowadza on w świat gry i opowiada o jej najważniejszych elementach, np. o umiejętnościach głównej postaci.
  • Zobaczymy w nim również krótkie fragmenty gameplayu ze scen walki.

Necromunda: Hired Gun jest nową produkcją studia Streum On Studio, znanego już z E.Y.E: Divine Cybermancy oraz Space Hulk: Deathwing. Wydana przez Focus Home Interactive przenosi nas do uniwersum Warhammera 40,000. Czy też raczej przeniesie, bo premiera gry zaplanowana została na 1 czerwca tego roku.

Pierwsze materiały promocyjne tytułu powiedziały już nam nieco o klimacie Necromundy, prezentując brutalny i raczej mroczny świat w jej pierwszym zwiastunie. Nie zmienia się to w kolejnym filmiku udostępnionym przez twórców, z wyjątkiem dodania do niego szczypty humoru. Nowy zwiastun staje się rodzajem krótkiego przewodnika po świecie, w którym spędzimy całkiem sporo czasu, informując nas, jak będą wyglądały nasze podstawowe zadania. A przy okazji pokazuje fragmenty gameplayu z walki w grze.

Necromunda: Hired Gun – podstawowe informacje na temat gry

Produkcja jest pierwszoosobową strzelanką nastawioną na szybkie tempo, w której wcielimy się, jak wskazuje tytuł, w najemnika, starającego się przeżyć w, delikatnie mówiąc, nieprzyjaznym świecie i przy okazji zarobić na życie. Zrobimy to, oczywiście, przyjmując kolejne zlecenia. Znalezienie jakiejś osoby, pozbycie się innej, dotarcie do informacji, ograbienie pewnych miejsc, nakarmienie psa… no właśnie, w tych wszystkich czynnościach może nam towarzyszyć wierny pies, ulepszony za pomocą technologii cybermastiff. Podobno jest on jedyną osobą, której możemy ufać w Necromundzie.

Nie tylko nasz ulubieniec posiada szereg ulepszeń, również my możemy korzystać z niecodziennych umiejętności, takich jak bieganie po ścianach. Dodajmy do tego zapowiadane przez twórców liczne modyfikacje broni i otrzymamy postać idealnie przystosowaną do rozprawiania się z zastępami wrogów. A tych będzie sporo, bo Necromunda: Hired Gun przeniesie nas do świata pełnego korupcji i przemocy, w którym obecność gangów jest codziennością.

Pies w Necromunda: Hired Gun
Towarzyszący nam cybermastiff również może włączyć się do walki. Źródło: Steam

Standardowo gra dostępna jest już w przedsprzedaży. Możemy zakupić ją przez oficjalną stronę Necromundy: Hired Gun, która przeniesie nas do sklepu na wybranej platformie. Tytuł trafi na PC (Steam oraz Epic Games Store), PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One oraz Series S/X.