fbpx

Nowe postacie w Overwatch 2 tylko z karnetem bojowym? Blizzard odnosi się do zarzutów

Aby szybko odblokować nowe postacie w Overwatch 2 potrzebny będzie płatny Battle Pass? Jest to sprytne zagranie, czy może zwykły skok na kasę ze strony Blizzarda?

O tym, że Overwatch 2 w wersji PvP będzie darmowy dla każdego, wiemy już od paru miesięcy. Teraz jednak poznaliśmy cenę, którą przyjdzie zapłacić graczom za tę promocję. By odblokować nowych bohaterów, którzy mają się pojawiać w kolejnych sezonach, potrzebna będzie przepustka sezonowa.

Nowe postacie w Overwatch 2 tylko z Battle Passem?

Zgodnie z usuniętym już opisem pakietu Watchpoint Pack w oficjalnym sklepie Battle.net (spokojnie, w Internecie nic nie ginie), posiadanie płatnego karnetu bojowego pozwoli nam uzyskać natychmiastowy dostęp do nowej bohaterki wsparcia, którą ma być Kiriko. Jej wygląd wyciekł jakiś czas temu na Twitterze. Ta informacja słusznie poruszyła graczy, ponieważ do tej pory w pierwszej części Overwatch każda świeżo dodana postać od razu była dostępna dla każdego. Czy to jest nowy kierunek, w którym zmierza Blizzard?

Do całej sytuacji odniósł się Jon Spector, czyli szef działu komercyjnego w Overwatch. W swoim wpisie na Twitterze uspokoił ludzi, że nowe postacie da się również odblokować poprzez najzwyklejsze grindowanie, czyli powtarzające wykonywanie określonych zadań.

Oczywistym jest, że Blizzard musiał wykombinować coś, co pozwoli im zarobić. Brak płatnych lootboxów i rozdawanie Overwatch 2 za darmo nie przyniosłoby żadnego zysku, a na to żadna firma nie może sobie pozwolić.

Pytanie, czy taka gra jak Overwatch, w której często dobór postaci odpowiedniej do sytuacji jest istotniejszy niż umiejętności, nie zbliży się zbytnio do produkcji typu Pay2Win?