Nowe darmowe gry od Epica

Zgodnie z tradycją w czwartek punkt o 17:00 Epic Games Store udostępnia nam nowe darmowe tytuły. W tym tygodniu zadowoleni powinni być fani zręcznościowego driftu oraz radosnej strzelaniny postapo.

18 lutego 2021
Na skróty
  • Epic Games udostępnił dwie nowe darmowe gry: zręcznościowe Absolute Drift oraz pierwszoosobową strzelankę Rage 2.
  • Za tydzień gracze będą mogli odebrać bezpłatnie Sunless Sea.

Firma Tima Sweeneya wciąż walczy o dobre imię swojego sklepu, realizując sprawdzoną taktykę rozdawnictwa. W związku z tym dziś o 17:00 (punktualnie niczym japońska kolej Shinkansen) na Epic Games Store udostępnione zostały za darmo Absolute Drift oraz Rage 2.

Zostań królem driftu w Absolute Drift

Pierwszy z tytułów to zręcznościowa gra wyścigowa z widokiem z góry. Choć ten ostatni człon przy Absolute Drift ma wskazywać jedynie na obecność aut, gdyż rywalizować możemy jedynie z duchami innych graczy. Clou rozgrywki jest pokonywanie zróżnicowanych tras przy pomocy mistycznej sztuki jazdy bokiem, czyli driftu.

Gra pozwala wziąć udział w trzech rodzajach zawodów, w tym w Gymkhanie, czyli zawodach na torze przeszkód. Fani rozwoju będą również zadowoleni z kilku różnych modyfikowalnych pojazdów. Główną osią rozgrywki jest wykręcanie najlepszych wyników punktowych, dzięki czemu odblokowujemy możliwość ścigania się w prestiżowych (i trudniejszych) zawodach nocnych.

Za darmo to i postapo w Rage 2 słodkie

Rage 2 jest kontynuacją produkcji id Software, która miała być nowym wejściem legend branży i ojców gatunku FPS na piedestał. Pierwsza część okazała się niestety rozczarowaniem, więc kontynuacją zajęła Bugthe… khe… Bethesda, która powierzyła pracę studiu Avalanche. I to się udało. W końcu barwna apokalipsa na wesoło to chyba najlepszy możliwy koniec świata.

Twórcy kontynuacji postanowili odejść od smutnej wizji pustkowia rodem z Fallouta, dając w zamian graczom radosny festiwal rozwałki z satysfakcjonującym modelem strzelania, wieloma rodzajami broni, supermocami oraz toną przerysowanej i zabójczo jaskrawej pomocy. Za darmo aż żal nie skorzystać.

Co dostaniemy za darmo za tydzień?

Kolejną darmową produkcją dostępną w Epic Games Store będzie Sunless Sea. Gra powinna przypaść do gustu fanom roguelike’ów oraz książek H.P. Lovecrafta. Jako kapitan statku przyjdzie na przemierzać bezkresny podziemny ocean, w którego mroku kryją się rzeczy straszniejsze niż śmierć. Twórczość samotnika z Providence zgrabnie łączy się z steampunkowym światem stylizowanym na wiktoriańską Anglię. Warto czekać na udostępnienie tytuł, gdyż poza zamartwianiem się o stan załogi i statku będziemy musieli podjąć również wiele niejednoznacznych decyzji. Jednym słowem, idealnie!

Paweł Trawiński

Gracz prawie od urodzenia, szukający angażujących historii. Pasjonat wiedzy wszelakiej, bo każda informacja ma swoją wartość. Mistrz smalltalk’u na dowolny temat, chętny do wysłuchania każdej opinii. Poza tym, typowy everyman, którego mijasz codziennie na ulicy.
UWaga! Gorące informacje!