Nowe darmowe gry od Epica

18 lutego 2021,
17:08
Paweł Trawiński

Zgodnie z tradycją w czwartek punkt o 17:00 Epic Games Store udostępnia nam nowe darmowe tytuły. W tym tygodniu zadowoleni powinni być fani zręcznościowego driftu oraz radosnej strzelaniny postapo.

Absolute Dirft i Rage 2 nowymi darmowymi tytułami od Epic Games Store
Na skróty
  • Epic Games udostępnił dwie nowe darmowe gry: zręcznościowe Absolute Drift oraz pierwszoosobową strzelankę Rage 2.
  • Za tydzień gracze będą mogli odebrać bezpłatnie Sunless Sea.

Firma Tima Sweeneya wciąż walczy o dobre imię swojego sklepu, realizując sprawdzoną taktykę rozdawnictwa. W związku z tym dziś o 17:00 (punktualnie niczym japońska kolej Shinkansen) na Epic Games Store udostępnione zostały za darmo Absolute Drift oraz Rage 2.

Zostań królem driftu w Absolute Drift

Pierwszy z tytułów to zręcznościowa gra wyścigowa z widokiem z góry. Choć ten ostatni człon przy Absolute Drift ma wskazywać jedynie na obecność aut, gdyż rywalizować możemy jedynie z duchami innych graczy. Clou rozgrywki jest pokonywanie zróżnicowanych tras przy pomocy mistycznej sztuki jazdy bokiem, czyli driftu.

Gra pozwala wziąć udział w trzech rodzajach zawodów, w tym w Gymkhanie, czyli zawodach na torze przeszkód. Fani rozwoju będą również zadowoleni z kilku różnych modyfikowalnych pojazdów. Główną osią rozgrywki jest wykręcanie najlepszych wyników punktowych, dzięki czemu odblokowujemy możliwość ścigania się w prestiżowych (i trudniejszych) zawodach nocnych.

Za darmo to i postapo w Rage 2 słodkie

Rage 2 jest kontynuacją produkcji id Software, która miała być nowym wejściem legend branży i ojców gatunku FPS na piedestał. Pierwsza część okazała się niestety rozczarowaniem, więc kontynuacją zajęła Bugthe… khe… Bethesda, która powierzyła pracę studiu Avalanche. I to się udało. W końcu barwna apokalipsa na wesoło to chyba najlepszy możliwy koniec świata.

Twórcy kontynuacji postanowili odejść od smutnej wizji pustkowia rodem z Fallouta, dając w zamian graczom radosny festiwal rozwałki z satysfakcjonującym modelem strzelania, wieloma rodzajami broni, supermocami oraz toną przerysowanej i zabójczo jaskrawej pomocy. Za darmo aż żal nie skorzystać.

Co dostaniemy za darmo za tydzień?

Kolejną darmową produkcją dostępną w Epic Games Store będzie Sunless Sea. Gra powinna przypaść do gustu fanom roguelike’ów oraz książek H.P. Lovecrafta. Jako kapitan statku przyjdzie na przemierzać bezkresny podziemny ocean, w którego mroku kryją się rzeczy straszniejsze niż śmierć. Twórczość samotnika z Providence zgrabnie łączy się z steampunkowym światem stylizowanym na wiktoriańską Anglię. Warto czekać na udostępnienie tytuł, gdyż poza zamartwianiem się o stan załogi i statku będziemy musieli podjąć również wiele niejednoznacznych decyzji. Jednym słowem, idealnie!