fbpx

Nowa aktualizacja do Beat Saber już dostępna

Okulary na głowę, kontrolery w dłoń i muzyka podkręcona na maksa. To, plus nowa aktualizacja do Beat Saber, zapewni, że wieczór będzie nie tylko ciekawy, ale także pełen zdrowego ruchu.

Właśnie wylądowała najnowsza aktualizacja do VR-owej gry Beat Saber. Update 1.20.0 można za darmo pobrać z platform Rift oraz Quest.

Co nowego w Beat Saber?

Aktualizacja dodała między innymi kolejny pakiet piosenek. OST 5 to, jak nazwa wskazuje, już piąty oryginalny soudtrack, który zawiera sześć utworów. Należą do nich:

  • Schwank – $1.78
  • EEWK – ’Curtains (All Night Long)
  • Camellia – Final-Boss-Chan
  • Tanger – Firestarter
  • The Living Tombstone – I Wanna Be A Machine
  • Jaroslav Beck feat. Meredith Bull – Magic

Nowe mechaniki po aktualizacji w Beat Saber

Poza ścieżką dźwiękową do gry dodano nowy rodzaj bloków oraz pewien rodzaj poradnika. Są to ARC i Chain. Arc pojawia się jako delikatny ślad, który poprowadzi nasze ostrze według idealnego cięcia nadchodzących kombinacji, Chain to natomiast bloki, które przed uderzeniem rozbijają się na mniejsze fragmenty. Oczywiście musimy je skosić jednym cięciem. Dlaczego powstały te nowinki?

Josh Joynes, designer, tłumaczy, że głównym powodem było lepsze odzwierciedlenie rytmu, który trudno było osiągnąć pojedynczymi blokami. Dla przykładu długie podtrzymanie dźwięku gitary do tej pory było obrazowane jako jedno uderzenie. Teraz, dzięki Arc, możemy przeciągnąć cały dźwięk. Ponadto do tej pory każdy mógł inaczej wykonywać podejścia do cięcia, a Arc pozwoli, by gracz ruszał się tak, jak przewidzieli twórcy. Z kolei Chain łączy się z wieloma szybko powtarzającymi się dźwiękami, np. werblami, których nie da się wyrazić w formie klasycznych bloków (byłoby ich za dużo).

Jakby tego było mało, moderzy również dostaną coś do roboty. Zupełnie nowy system oświetlenia pozwala tworzyć mapy zawierające 136 laserów, których ruch można kontrolować z poziomu edytora levelów.