Warren Spector, twórca Deus Ex, pracuje nad nowym tytułem

Legenda branży gier, Warren Spector znany z Deus Exa i System Shocka, powróci niebawem z kolejną produkcją. Póki co wiadomo niewiele, ale nowa gra studia OtherSide Entertainment została już oficjalnie zapowiedziana.

3 marca 2022

Choć pierwszą rzeczą, o jakiej myślimy przy wspomnieniu OtherSide Entertainment, jest zapowiedziany jakiś czas temu System Shock 3, to ostatnie ogłoszenie ze strony developera dotyczy czegoś innego. Według najświeższych informacji twórcy gier z tego studia na czele z Warrenem Spectorem pracują nad zupełnie nowym tytułem.

Powstaje kolejny immersive sim od Warrena Spectora

Jeśli spędziliście godziny w grach kojarzonych z nazwiskiem, które pojawia się przy okazji wymieniania jednym tchem Deus Exa czy System Shocka, to mniej więcej możecie mieć pojęcie, do jakiej kategorii trafi kolejny projekt OtherSide Entertainment. Zapowiedziana gra to na pewno immersive sim, ale na tym etapie nie wiemy jeszcze dokładnie jaki. Sam Warren Spector wypowiedział się już krótko na jej temat, choć z jego słów nie wyciągniemy właściwie żadnych szczegółów dotyczących projektu. Mimo to możemy powoli zacząć łączyć kropki. Jak przyznaje Spector:

Fani mojej twórczości wiedzą już, czego mogą się spodziewać: immersyjnego świata i wciągającej narracji, na którą gracze bezpośrednio wpłyną swoimi decyzjami i stylem gry. Nadal jesteśmy na wczesnym etapie produkcji i czekamy na to, żeby niedługo podzielić się większą ilością informacji!

Warren Spector o swoim nowym projekcie

Na temat powstającej gry wiadomo więc niewiele, ale pierwsza oficjalna grafika pozostawia wiele dla wyobraźni. Nie mówiąc o tym, że jest po prostu wizualnie przyjemna. O wczesnym etapie projektu świadczy dodatkowo fakt, że na stronie studia dostępne są oferty pracy być może z nim związane.

Pierwsza grafika nowej gry studia OtherSide Entertainment
Źródło: OtherSide Entertainment

Wciśnij reset, czyli opowieści o Spectorze i innych twórcach gier

Przy tym wszystkim warto w ramach ciekawostki wspomnieć, że droga słynnego twórcy gier do studia OtherSide Entertainment nie była oczywiście pozbawiona problemów i przeszkód. Dokładne losy Warrena Spectora w branży gier można już prześledzić w najnowszej książce reportażu Jasona Schreiera, Wciśnij reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo, która ukazała się w Polsce pod koniec stycznia. Bardzo sprawnie pokazuje ona, że tworzenie gier nie jest prostą ścieżką, na której znajdzie się pełno wyrzeczeń i problemów.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!