fbpx

No Stone Unturned – polski thriller neo-noir już na Steamie

No Stone Unturned, niezależny thriller z pikselową grafiką od polskiego teamu The Troubadour Collective, miał dzisiaj swoją premierę na Steamie. Klimatyczny point-and-click jest całkowicie darmowy.

Jeśli lubicie pikselową grafikę i klimat neo-noir, warto zainteresować się nowym polskim indykiem. Na Streamie pojawił się dziś No Stone Unturned od The Troubadour Collective, thrillerowy point-and-click opowiadający o firmie kurierskiej o wymownej nazwie No Questions Asked dostarczającej nielegalne towary.

No Stone Unturned rozgrywa się w alternatywnej współczesnej Ameryce, gdzie o życiu mieszkańców decydują wszechobecna przestępczość i bezrobocie. W tytule wcielimy się w kuriera, który wraz ze swoim przyjacielem Jimem od kilku lat pracuje w No Questions Asked. Jim jednak nagle znika, a oprócz standardowego dostarczania przesyłek o podejrzanej zawartości gracze mogą zagłębić się w szczegóły tajemniczego zaginięcia.

Fabuła rozwija się wraz z podejmowanymi decyzjami – duży wpływ mają wybory w dialogach oraz korzystanie z używek. W zależności od nich, a także upływającego czasu, będziemy mieć dostęp do różnych opcji i scen. Obrane ścieżki mają też doprowadzać do kilku możliwych zakończeń, dlatego No Stone Unturned wydaje się grą o sporym potencjale do ponownego przechodzenia.

Jak przystało na produkcję w klimacie neo-noir, jest sporo brudu i mroku. Wśród ostrzeżeń dotyczących zawartości na Steamie wymienione są m.in. przemoc, znęcanie się nad zwierzętami oraz samobójstwo.

Warto zauważyć, że No Stone Unturned jest dostępny całkowicie za darmo, dlatego tym bardziej warto dać tytułowi szansę. Zagrać możemy po polsku lub po angielsku.