BioWare inwestuje w jakość. Do studia dołączyła scenarzystka Strażników Galaktyki i serii Deus Ex

Pamiętacie jeszcze czasy, gdy flagowe produkcje studia BioWare wyróżniały się wśród gier ciekawymi postaciami, dobrze rozpisanym scenariuszem oraz odpowiednio poprowadzoną narracją? Ostatnie poczynania twórców serii Dragon Age i Mass Effect przyciągały uwagę graczy raczej niezbyt udanymi premierami oraz zabawnymi komplilacjami bugów. Wygląda jednak na to, że studio planuje wrócić do swoich korzeni, do zespołu dołączyła bowiem ceniona w branży gier scenarzystka – Mary DeMarle.

4 lipca 2022
Na skróty
  • Mary DeMarle – odpowiedzialna za scenariusze do produkcji takich jak Marvel: Strażnicy Galaktyki oraz serii Deus Ex – dołączyła do studia BioWare.
  • Prawdopodobnie przejęła rolę starszego reżysera narracji przy pracy nad następną częścią Mass Effecta.
  • Jest ona wysoko cenioną w branży gier scenarzystką, a jej najnowsze dzieło zdobyło nagrodę za najlepiej poprowadzoną narrację wśród tytułów nominowanych na Game Awards 2021.

Na profilu Linkedin Mary DeMarle – scenarzystki tytułów takich jak Marvel: Strażnicy Galaktyki, Deus Ex: Human Revolution, czy Deus Ex: Mankind Divided – pojawiła się aktualizacja, która z pewnością ucieszy fanów wyczekujących następnych produkcji od studia BioWare. Weteranka branży zakończyła trwającą już prawie 15 lat współpracę z kanadyjskim Eidos Montreal – znanym przede wszystkim z serii Deus Ex – aby z początkiem lipca zasilić szeregi twórców serii Dragon Age oraz Mass Effect. Nie wiemy co prawda jakim projektem będzie się zajmowała, jednak opublikowana pięć miesięcy temu przez EA oferta pozycji dyrektora narracji przy najnowszej odsłonie Mass Effecta budzi pewne sugestie.

Bogate portfolio Mary DeMarle

Nowa członkini zespołu z pewnością okaże się dla studia BioWare nieocenionym wsparciem. W końcu to dzięki przede wszystkim jej pracy, Strażnicy Galaktyki zdobyli na Game Awards 2021 statuetkę za najlepiej poprowadzoną narracje. Choć tytuł ten spotkał się z pewną dawką krytyki za niesatysfakcjonujący system walki oraz odbiegający od marvelowskiej wizji wygląd postaci, tak większość graczy jednogłośnie stwierdziła, że główna oś fabuły była interesująca, a prowadzone przez postacie dialogi brzmiały naturalnie i w wyjątkowy sposób uchwyciły panującą wśród drużyny przyjacielską atmosferę.

Prócz wspomnianego tytułu, DeMarle stworzyła również fabułę dla tajemniczych przygodówek z serii Myst – konkretnie Myst III: Exile oraz Myst IV: Revelation. Kilka lat później dołączyła do wymienionego wcześniej studia Eidos Montreal, w którym miała okazję pracować nad ikoniczną już dla cyberpunkowego gatunku serią Deus Ex. Fani BioWare mogą więc choć na chwilę odetchnąć z ulgą, wygląda bowiem na to, że nowy Mass Effect trafił w końcu w odpowiednie ręce. Zanim jednak powrócimy do podbijania kosmosu, czeka nas jeszcze przygoda w magicznym świecie Dragon Age: Dreadwolf, którego premiery powinniśmy spodziewać się pod koniec 2023 roku.

UWaga! Gorące informacje!