Dragon Age: Dreadwolf najnowszą odsłoną serii

Ostatnie poczynania studia BioWare nie dawały graczom zbyt wielu powodów do optymizmu. Wydany w 2017 roku Mass Effect: Andromeda przygasił tlący się w sercach fanów płomień nadziei wobec przyszłości serii, a opublikowany dwa lata później Anthem – dumny zwycięzca w kategorii najszybszego zgonu w branży gier – oblał nas wszystkich kubłem zimnej wody, upewniając się, że wspomniany wcześniej płomień już nigdy nie zapłonie. Ostatnią szansą na przywrócenie wiary w możliwości studia okazuje się seria Dragon Age, której najnowsza produkcja dopiero co otrzymała swój oficjalny tytuł.

3 czerwca 2022
Na skróty
  • Najnowsze dzieło od studia BioWare zadebiutuje pod nazwą Dragon Age: Dreadwolf.
  • Gra wciąż pozostaje we wczesnej fazie produkcji, a jej premiera przewidziana jest na końcówkę 2023 roku.
  • Twórcy obiecują, że do końca aktualnego roku otrzymamy więcej konkretnych informacji na temat ich dzieła.

O pracach nad kontynuacją serii Dragon Age dowiedzieliśmy się już w 2018 roku, kiedy to studio BioWare opublikowało jej pierwszy teaser trailer. Od tamtego czasu nie dane nam było niestety poznać wielu szczegółów odnośnie postępów w produkcji. W końcu nadszedł jednak dzień, w którym twórcy przerwali tę niekomfortową dla fanów ciszę, ogłosili bowiem, że ich najnowsze dzieło nosić będzie nazwę Dragon Age: Dreadwolf. Tytuł ten z pewnością rozbudza wspomnienia tych, którzy mieli okazję poznać historię zawartą w płatnym epilogu gry Dragon Age: Inquisition.

Dragon Age: Dreadwolf daleko od premiery

Choć od wydania ostatniej odsłony serii mija już 8 lat, twórcy wciąż nie są na wystarczającym etapie produkcji, aby zdradzić nam więcej szczegółów odnośnie swojego najnowszego dzieła. Jeśli wierzyć słowom Jeffa Grubba – dziennikarza prowadzącego program „GrubbSnax” – gra może zadebiutować na rynku dopiero pod koniec 2023 roku. Termin ten zdaje się być wiarygodny, biorąc pod uwagę obietnicę studia, że w przeciągu następnych miesięcy otrzymamy kolejną dawkę informacji odnośnie ich najnowszej produkcji. Już dziś jednak wiadomo, że gra skierowana będzie na PC oraz konsole najnowszej generacji.

UWaga! Gorące informacje!