fbpx

Minecraft Legends nie otrzyma już żadnych aktualizacji

11 stycznia 2024,
13:05
Arek Grabowski
Pigmany z Minecrafta

Minecraft Legends istnieje na rynku od kwietnia 2023 roku. Gra jest dostępna dla PC i konsol – można w nią grać także za pośrednictwem Game Passa. Okazuje się, że niecały rok po premierze nie otrzymamy już kolejnych aktualizacji. Ostatnia Zaginiona Legenda będzie udostępniona jeszcze w tym miesiącu i ma nazywać się Snow vs. Snouts. Gracze mogą także odebrać darmową skórkę Bright-Eyed Hero. Na tym właśnie kończy się historia Minecraft Legends.

Minecraft Legends otrzyma jeszcze wsparcie techniczne, wszystkie funkcje gry będą aktywne

Twórcy nie zamierzają jeszcze wyłączać żadnych elementów gry. Wciąż będzie można korzystać z PvP czy też trybu kooperacji. Pozostałe wyzwania Zaginionych Legend także będą nadal dostępne. Wciąż mamy więc dostęp do całej zawartości gry, mimo że nie otrzyma ona jej już więcej.

Tryb Snow vs. Snouts będzie rozgrywany podczas zimy. Gracze mają wykorzystywać Redstone Launcher, by niszczyć piglinów. Nie można jednak kontrolować mobów czy budować struktur. W nagrodę otrzymamy tutaj skórkę Snow Guardian Hero. Więcej na temat wydarzenia można przeczytać na stronie internetowej Minecraft Legends.

Dzięki wsparciu naszego zespołu, naszych partnerów i społeczności będziemy nadal odkrywać rodzaje gier, które nas pasjonują oraz wprowadzać nowe doświadczenia do uniwersum Minecrafta.

Wspólnie zjednoczyliśmy Overworld, zyskaliśmy kilku uroczo przerażających przyjaciół i, co najważniejsze, pokazaliśmy tym piglinom, że raz po raz zadzierają z niewłaściwym wymiarem. Trzymajcie sztandary w górze, bo Overworld zawsze będzie potrzebował bohatera!

Cristina Anderca, starszy scenarzysta Mojang Studios

Zakończenie wsparcia może wskazywać na tworzenie kolejnego spinoffa. Mimo wszystko takie informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone.