fbpx

No Man’s Sky i kosmiczne wieloryby. Gra otrzymała aktualizację

26 maja 2022,
23:14
Wiktor Niedziela

Gracze zamknięci w pętli czasu muszą ukończyć wyzwanie Lewiatana. Hello Games dodaje do No Man’s Sky nowy tryb rozgrywki.

Lokacja z No Man's Sky
Na skróty
  • Do No Man’s Sky trafiła nowa ekspedycja pod tytułem Leviathan.
  • Aktualizacja dodaje do gry kosmiczne wieloryby i kolejny tryb rozgrywki przybliżający produkcję do roguelike’a.
  • Deweloperzy nadal wspierają swoje dzieło, więc możemy być spokojni o nowe aktywności w najbliższym czasie.

Sean Murray wraz z zespołem Hello Games już dawno odrobili straty, jakie towarzyszyły im podczas premiery ich największego dzieła No Man’s Sky. Nie dość, że gra doścignęła premierowe zapowiedzi, to aktualnie mamy do czynienia z produkcją zdecydowanie bardziej rozbudowaną. Deweloperzy nadal wspierają swój tytuł – zaledwie miesiąc temu mogliśmy wywiesić piracką banderę w ekspedycji Outlaws, by teraz móc podziwiać kosmiczne wieloryby.

Sean Murray i tajemniczy tweet

Początek był tajemniczy. Deweloper udostępnił niewinną wiadomość, która rozpaliła wyobraźnie fanów. Dwa dni później nieoczekiwanie trafiła do gry aktualizacja Leviathan, wraz z wielorybami całymi na biało. Choć zawartość nie była tak imponująca jak poprzednie rozszerzenia, to gargantuiczne monstra wywarły wrażenie na społeczności.

No Man’s Sky z nowym trybem rozgrywki

Prócz imponujących lewiatanów, które są fabularnie powiązane z nową ekspedycją, w ramach rozgrywki otrzymaliśmy mechanikę zbliżającą tytuł do roguelike’a. Gracze wykonują przygotowane aktywności w jednej lokacji, by osiągnąć cel scenariusza. Idąc za pierwszymi słowami zwiastuna „śmierć nie jest końcem”, po porażce odradzamy się wraz z losowym wyposażeniem i kontynuujemy zabawę, ponownie próbując dotrzeć do końca wyzwania.

Globalne wyzwanie Lewiatana

Nowy tryb jest zintegrowany z paskiem postępu, który wypełnia jednocześnie cała społeczność zaangażowana w aktywności. Przekraczając kolejne kamienie milowe, uczestnicy zabawy będą otrzymywać nagrody i sprzęt, który pozwoli uciec z pętli czasu i wykonać zadanie. Dla najwytrwalszych czeka niemała nagroda – za postępy w wydarzeniu można bowiem otrzymać tytułowego lewiatana i dołączyć go do swojej floty.

Wszystko wskazuje na to, że Hello Games jeszcze nie skończyło wspierać swojej produkcji i w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych aktualizacji do gry.