W No Man’s Sky już grasują piraci. Wylądowała aktualizacja Outlaws

Sir, tę stację opanowali piraci! Może zatrzymamy się tam i trochę pohandlujemy albo weźmiemy jakąś misję? Właśnie wylądowała nowa aktualizacja No Man’s Sky o nazwie Outlaws.

13 kwietnia 2022

Do tej pory piractwo było zaledwie ozdobą, z którą okazjonalnie mogliśmy walczyć. Dzięki ostatniej aktualizacji możemy sami podnieść piracką banderę i tworzyć syndykaty.

Nowa frakcja, kolejne bazy i więcej okazji

Wraz z nową aktualizacją piraci postanowili rozpocząć kolonizację galaktyk. W związku z tym rozpoczęli zajmowanie stacji kosmicznych, z których mogą operować i zastraszać okoliczne planety dzięki swojej nowej technologii. Zaliczyć do niej możemy między innymi zupełnie nowy rodzaj statku kosmicznego, a konkretnie „SOLAR”, który jest żaglowcem słonecznym. Jak sama nazwa mówi w przestrzeni kosmicznej rozpościera on olbrzymi żagiel, który umożliwia mu płynięcie wraz z energią światła pobliskiej gwiazdy. Oczywiście w opanowanych przez piratów stacjach możemy spotkać nowe postacie niezależne, nielegalne towary do przemytu i misje na pograniczu prawa.

No Man’s Sky Outlaws już dostępne

Z innych nowości możemy wyliczyć zbalansowanie walk kosmicznych, zwiększenie doków na statki z sześciu do dziewięciu a także możliwość wezwania wsparcia podczas konfrontacji, która nie idzie po naszej myśli. Dodatkowo możemy wyposażyć się w tarcze energetyczne, które różnią się wytrzymałością i czasem odnawiania.

Pełną listę możecie zobaczyć na oficjalnej stronie gry.

Dodatkowo niedługo ma ruszyć ekspedycja Blighted Expedition, która opowie nam o flocie znanej pod nazwą The Blight. Pozostawiła ona po sobie wiele skarbów, ale głównie unikalnych elementów kosmetycznych ozdobionych motywami pirackimi.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!