Starfield z rozbudowanymi romansami, The Elder Scrolls 6 i motywacja – wypowiedź Todda Howarda

1 grudnia 2022,
12:28
Arek Grabowski

Niedawno odbył się podcast, w którym Todd Howard, szef Bethesda Game Studios, rozmawiał z Lexem Fridmanem. Ujawnia on pewne informacje o Starfieldzie, przewidywania dotyczące The Elder Scrolls 6 oraz mówi o tym, co go napędza do dalszej pracy.

Screen z gry Starfield.

Todd Howard, szef w Bethesda Game Studios, niedawno wypowiedział się między innymi na temat Starfielda oraz The Elder Scrolls 6 podczas podcastu z Lexem Fridmanem. Wśród poruszanych kwestii rozmawiano także o relacjach między postaciami w grze. Howard dość sporo mówi na ten temat. Można spodziewać się, że Starfield będzie oferował bardziej kompleksowe interakcje międzyludzkie, w tym przede wszystkim romanse. Według szefa Bethesda Game Studios produkcja ma być mocno różna pod tym względem od pozostałych gier z portfolio. Warto zauważyć, że premiera Starfielda została przełożona. To kolejny raz, kiedy taka sytuacja ma miejsce, jednak według szefa Bethesdy gra będzie „jedyna w swoim rodzaju”.

The Elder Scrolls 6 to natomiast bardzo ważny tytuł dla Todda Howarda. Mówi on, że poprzednia odsłona, The Elder Scrolls 5: Skyrim, jest jedną z najczęściej wybieranych gier Bethesdy. Przewiduje on, że w najnowszą część gracze będą grać nawet przez następną dekadę czy dwie. Todd informuje także o powstającej produkcji Machine Games, w której główną rolę ma odgrywać sam Indiana Jones. Szef Bethesda Game Studios mówi, że ten tytuł będzie połączeniem gatunków, które trudno sklasyfikować.

Todd Howard mówi o sprzedaży Bethesdy dla Microsoftu oraz tym, co go napędza do dalszej pracy

Sprzedaż Bethesdy dla Microsoftu według Howarda była bardzo dobrym krokiem. Mówi on, że “kultura wewnątrz firmy jest dokładnie taka sama, jak widać ją z zewnątrz”. Widocznie ta transakcja przebiegła z korzyścią dla obu stron. Dość interesującym tematem, który porusza Howard, jest to, co konkretnie go napędza do dalszej pracy – jego motywacja.

Ciekawość, umiejętność nieoczekiwania zbyt wiele oraz odkrywanie świata wokół. To nie to samo co chęć nauczenia się wszystkiego. Jak jednak ludzie się wyróżniają? Jak czują? To może być pewien morał do tego, że sensem życia jest miłość.

Todd Howard

Całość podcastu jest bardzo ciekawa. Howard mówi o rzeczach, które nigdzie wcześniej nie zostały ujawnione. Można przede wszystkim zobaczyć jego podejście, motywację oraz emocje związane z produkcją gier. Niedawno pojawiła się ekranizacja Fallouta stworzona przez fanów. Nawet Bethesda i sam Todd Howard są zachwyceni produkcją.