Nintendo Switch 2 w ujawnionych oficjalnych mailach. Moc konsoli „zbliżona” do PS4 i Xbox One”

18 września 2023,
16:58
Jacek Kowal

Nintendo Swich 2 nie będzie słabym sprzętem? Według plotek ma ono dorównać konsolom starszej generacji.

Nintendo Switch z uruchomioną grą Mario Kart

Plotki na temat Nintendo Switch 2 nasiliły się po Gamescomie, który miał miejsce miesiąc temu. Teraz, dzięki wewnętrznym mailom związanym ze sporem pomiędzy Microsoftem a FTC zostało poinformowane o nowej konsoli jeszcze w zeszłym roku. Wychodzi na to, że mała konsolka od Nintendo może mieć całkiem sporo mocy. Tak przynajmniej wynika z wiedzy Microsoftu.

Nintendo Switch 2 dorówna mocą konsolom starej generacji

Jeszcze w grudniu 2022 roku dyrektorzy Activision, w tym dyrektor generalny Bobby Kotick, spotkali się z kierownictwem Nintendo. Mieli oni omawiać nową generację Nintendo Switch. W wymienianych mailach pojawia się ona jako Switch NG (new generation), a tak jest wspominany w jednej z wiadomości:

Biorąc pod uwagę bliższe dostosowanie wydajności do platform Gen8 i naszą poprzednią ofertę na PS4/Xbox One, rozsądne jest założenie, że moglibyśmy stworzyć coś atrakcyjnego również dla NG Switch.

Jak widzicie, ówcześnie Activision nie znał jeszcze specyfikacji konsoli, co zresztą zostało również poruszone podczas wspomnianego sporu z komisją FTC, która blokowała zakup Activision przez Microsoft.

FTC: Zatem nawet gdyby Microsoft nie kupił Activision, jest prawdopodobne, że Activision samodzielnie udostępniłoby  Call of Duty  na przyszłą konsolę Nintendo, prawda?

Kotick: Rozważalibyśmy to, gdybyśmy mieli specyfikacje, ale obecnie ich nie mamy. Straciliśmy szansę na tę poprzednią generację Switcha, ale musieliśmy poczekać na specyfikacje. Nie mamy żadnych obecnych planów, aby to zrobić.

FTC: Jest prawdopodobne, że Activision samodzielnie stworzyłoby  grę Call of Duty  na konsolę Nintendo przyszłej generacji, prawda?

Kotick: Myślę, że kiedy już otrzymamy szczegółowe specyfikacje. Brakowało nam poprzedniej generacji Switcha, więc chciałbym myśleć, że moglibyśmy to zrobić. Musielibyśmy poczekać na specyfikacje, ale nie mamy takich planów.

Oczywiście Nintendo od dłuższego czasu szykuje producentów do premiery swojej nowej konsoli, która ma być planowana na przyszły rok. Według plotek ekran OLED ma zostać zastąpiony przez LCD, a w urządzeniu pozostanie gniazdo na fizyczne nośniki gier – kartridże.

Dodatkowo na Gamescomie niektórzy, zaufani programiści mogli wypróbować Nintendo Switch 2 w akcji, ogrywając demo Zelda: Breath of the Wild, które zostało specjalnie ulepszone pod nową konsolę.

Dodatkowo pokazano również obsługę Unreal Engine 5, która radziła sobie z technologią skalowania DLSS firmy Nvidia z włączoną obsługą ray tracingu. To oznacza, że urządzenie powinno bez problemu obsłużyć najnowsze gry AAA.

Oczywiście nadal czekamy na oficjalne informacje ze strony Nintendo, ale biorąc pod uwagę odległą premierę, te raczej nie pojawią się zbyt szybko.