fbpx

Nie będzie finału Smash World Tour – Panda Global z problemami

Finały turnieju gry Super Smash Bros. się nie odbędzie. Jest to spowodowane problemami kierowniczymi firmy odpowiedzialnej za organizacje wydarzenia. Najważniejszym pojawiającym się nazwiskiem jest Alan Bunney.

Na skróty
  • Alan Bunney zrezygnował z funkcji prezesa generalnego firmy Panda Global.
  • Firma jest odpowiedzialna za organizacje turnieju Smash World Tour.
  • Na jego miejsce została wybrana Tymczasowy Komitet Zarządzający, którego składu nie ujawniono.
  • Z oświadczenia firmy wynika, że nie wiedziała ona o ruchach Bunneya, jednocześnie informuje o jego próbie sabotażu przedsiębiorstwa.

Super Smash Bros to seria bijatyk wydanych przez Nintendo, w której do walki stają bohaterowie japońskiej marki. Pierwsza część została wydana w 1999 roku na Nintendo 64. W 2018 roku wyszła najnowsza odsłona serii, Super Smash World: Ultimate na konsole Nintendo Switch. Jest to kolejna gra posiadająca własny turniej e-sportowy o nazwie Smash World Tour.

Organizator Smash World Tour wycofuje się przed finałami

Turnieje e-sportowe są ogromnym przedsięwzięciem, posiadającym osobnego organizatora, a często nawet kilku. Rozgrywki w grze Super Smash Bros są organizowane przez firmę VGBootCamp, a dokładniej przez Panda Global. Tegoroczny turniej swoje finały miał mieć w dniach 9-11 grudnia, jednak Nintendo opóźniło je ze względu na problemy wewnątrz przedsiębiorstwa.

Dyrektorem generalnym Panda Global był Alan Bunney. Firma poinformowała o odejściu mężczyzny i zastąpieniu go Tymczasowym Komitetem Zarządzającym (Interim Management Committee, IMC). Z obawy o nękanie skład zespołu jest tajny, nie wiemy również jak długo będzie on istniał. Organizatorzy Smash World Tour stwierdzili, że odwołanie turnieju było związane nie tylko z odwołaniem prezesa spółki, ale również z oskarżeniem przedsiębiorstwa wobec niego o próbę sabotażu. Jako argument podaje się przede wszystkim, że Bunney informował potencjalnie nowych sponsorów, że od przyszłego roku nie będą się już odbywać turnieje Super Smash Bros. Trzeba pamiętać, że współpraca między Nintendo i Pandą nie jest umową na wyłączność, a Japończyk nie wymagał anulowania turnieju.

Mimo wszystkich informacji Panda Global została mocno skrytykowana, a w ramach protestu około 80% sponsorów i graczy zrezygnowało z tegorocznego turnieju. Tymczasowy Komitet Zarządzający ma współpracować z każdym pracownikiem i członkiem zespół chętnym zrezygnować z pracy w firmie. Jednocześnie z powodu przesunięcia daty finałów, każdy, kto zakupił bilety na wydarzenie, otrzyma zwrot kosztów.

Panda wydała oświadczenie, w którym poprosiła o nie atakowanie zespołu, ponieważ jest równie zaskoczony sytuacją, co opinia publiczna. Nie został on poinformowany o odwołaniu turnieju oraz nie prowadził rozmów w tym temacie. Jednocześnie żałuje wszelkich interakcji między Bunneyem oraz Beyound the Summit.