God of War Ragnarök zyskuje tryb Nowej Gry Plus oraz masę nowej zawartości w aktualizacji

5 kwietnia 2023,
21:58
Dorota Żak
Nowe pancerze Kratosa w God of War Ragnarök

Mija kolejny miesiąc od premiery God of War Ragnarök, a zainteresowanie grą nadal nie słabnie. Tytuł zaoferuje nam także kolejną dawkę rozrywki na najbliższy czas, bo dzisiaj trafił do niego tryb Nowej Gry Plus. Dzięki niemu przygody Kratosa i Atreusa zapewnią graczom jeszcze większe wyzwanie, a jeśli będziemy chcieli, zagramy nawet w czarno-białej wersji kolorystycznej, którą odblokujemy po pierwszym przejściu gry.

Co wprowadza aktualizacja do God of War Ragnarök?

Tryb Nowej Gry Plus standardowo stanie się dostępny po ukończeniu normalnej rozgrywki i pozwoli zacząć zabawę od początku, ale z zachowaniem ekwipunku oraz umiejętności z poprzedniego podejścia. W dokładnym opisie aktualizacji na blogu PlayStation przeczytamy jednak, że nie wszystkie rodzaje strzał będą od razu dostępne i zmieni się to dopiero z dojściem do odpowiedniego momentu fabuły.

Powiększony zostanie również limit poziomu Kratosa oraz jego wrogów. Ulepszymy cały ekwipunek na dziewiątym levelu, więc nasz bohater z pewnością stanie się dużo potężniejszy. Przyda się to choćby w arenie sparringowej w Nilfheimie, gdzie jako Kratos lub Atreus zmierzymy się z wrogami, korzystając ze wsparcia jednej z kilku postaci (do wyboru są Freya, Brok, Sindri, Angrboda, Ingrid, Thor, oraz Thrúd). Silniejsi staną się także bossowie – niektórzy z nich nauczyli się nowych sztuczek.

Jak walczyć, to z klasą

Dużą częścią aktualizacji do God of War Ragnarök są przedmioty, których część możemy już kojarzyć z wcześniejszej odsłony serii. Oprócz spartańskiej tarczy i 13 nowych kombinacji pancerzy z unikalnymi stylami i kolorami Kratos zyska także:

  • zbroję Black Bear z futrem, o którą prosili fani gry;
  • zbroję spartańską bez żadnych statystyk, sprawiająca, że walka stanie się większym wyzwaniem;
  • zbroję Aresa, która pojawiła się w trybie Nowej Gry Plus w God of War z 2018;
  • zbroję Zeusa zwiększającą obrażenia zadawane za pomocą run i broni białej, ale także moc ciosów, jakie otrzymuje bohater.

Większość z tych przedmiotów zakupimy w grze w sklepie braci Huldra. Dodatkowo pojawi się opcja wykupienia perków do wyposażenia. Część z nich ulepszy nasze statystyki, ale inne zapewnią negatywne skutki na wypadek, gdybyśmy szukali nowych wyzwań.

Nowe pancerze Kratosa w God of War Ragnarök
Santa Monica Studio / PlayStation