fbpx

Valheim z darmowymi modami? Twórcy apelują, by nie pobierać opłat za modyfikacje

30 maja 2023,
15:30
Arek Grabowski
Dwóch bohaterów z Valheim przy ognisku w małym leśnym obozowisku

Twórcy gry Valheim apelują do graczy, by nie pobierali opłat za modyfikacje. Taka informacja została zawarta w nowym wpisie na blogu Steam. Iron Gate otrzymało „wiele pytań dotyczących modów” i studio odniosło się do nich.

Zdecydowanie rozumiemy, że poświęcasz dużo czasu na tworzenie modów i że możesz chcieć za to rekompensaty finansowej, ale Iron Gate nie akceptuje blokowania zmodyfikowanej zawartości za paywallem,

Iron Gate, twórcy Valheim

Deweloperzy są przeciwni pobieraniu opłat za mody. Taka decyzja jest dość interesująca, ponieważ na przykład w Fortnite najlepsi twórcy otrzymują wynagrodzenia, Roblox także umożliwia zarabianie.

Twórcy Valheim o modyfikacjach do gry

Według Iron Gate każda modyfikacja powinna być całkowicie darmowa. Część moda nie może być za paywallem. Jedynie dobrowolne napiwki dla autorów są dozwolone i mile widziane. Deweloperzy podkreślili również, że mody powinny być oznaczane jako nieoficjalne w grze oraz poza nią na stronach internetowych.

Twórcy chcą uniknąć sytuacji, w której gracz nie wie, czy Valheim został zmodyfikowany. Oczywiście modyfikacje będą wciąż powstawać. Na ten moment nie wiemy, czy twórcy modów rzeczywiście usuną paywalle w swoich programach, twórcy gry tego wymagają.