Netflix tworzy rozbudowaną grę RPG z segmentu AAA. To prawdopodobnie najdroższy projekt firmy

Na Netflixie już od dawna pojawiają się gry mobilne. Do końca roku ma ich być aż 50 – to stosunkowo dużo jak na serwis streamingowy z filmami oraz serialami. Gigant decyduje się jednak znacznie „mocniej” wejść na rynek gier wideo. Netflix tworzy pełnoprawną grę z segmentu AAA – co już o niej wiemy?

24 listopada 2022

Na Netflixie pojawia się coraz więcej gier. Do końca roku na platformie dostępne będzie już 50 mobilnych produkcji dla subskrybentów. Jednak to nie wszystko, ponieważ firma komponuje wewnętrzną ekipę do tworzenia kolejnych tytułów. Netflix uznał, że kupowanie studia będzie gorszym wyjściem niż skomponowanie go od podstaw.

Gigant tworzy produkcję AAA z gatunku RPG. Wiadomo obecnie, że gra ma być trzecioosobowa oraz będzie tworzona na silniku Unreal Engine 5. Dodatkowo tytuł od Netflixa otrzyma ciągłe wsparcie i rozszerzenia po premierze. Serwis już teraz posiada spore portfolio – w bibliotece można znaleźć na przykład świetne Oxenfree czy też Stranger Things: The Game.

Gra AAA od Netflixa – co już wiadomo o tej produkcji?

Tworzenie takiego tytułu oznacza kilka lat pracy całego zespołu. Mimo wszystko już teraz można sporo wywnioskować na temat gry. Tytuł od Netflixa tworzy nowe, amerykańskie studio, którym kieruje Chacko Sonny, producent z bogatym portfolio (pracował na przykład przy Overwatch). Wraz z rozpoczęciem projektu gry RPG AAA można zauważyć wręcz wysyp ogłoszeń o pracę. Netflix poszukuje dyrektora artystycznego oraz technicznego, starszego producenta lub reżysera.

Właśnie te krótkie ogłoszenia mówią wiele o produkcji. Dowiadujemy się między innymi, że gra zmierza na PC i będzie rozwijana także po premierze. Wiele zdradza ogłoszenie dla reżysera, które udostępniło studio:

Szukamy kreatywnego i doświadczonego reżysera, który pomoże nam stworzyć całkowicie nową grę AAA na PC. Na tym stanowisku będziesz kreatywnym liderem grupy budującej pierwszą generację autorskich oraz tworzonych wewnętrznie produkcji Netflixa. Dostarczysz wizję, reżyserię dla gry w koncepcyjnej fazie, podczas premiery i dalszego wsparcia.

Ogłoszenie dla reżysera gry od Netflixa

Gra będzie także powstawać przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Z ogłoszenia dla Lead Designera można to wywnioskować. Jak wspomniałem wcześniej, produkcja AAA od Netflixa najprawdopodobniej powstanie na Unreal Engine 5. Można się spodziewać najwyższej jakości wykonania gry, biorąc pod uwagę budżet, którym dysponuje firma, oraz zaangażowanie osób znanych z branży, jak wymieniony już Chacko Sonny, jednak na premierę najpewniej przyjdzie nam poczekać przynajmniej kilka kolejnych lat. Także Ubisoft tworzy nowe produkcje dla Netflixa, w tym Valiant Hearts 2.

Ustrzel grową okazję

Redakcja GAMESGURU

UWaga! Gorące informacje!