Netflix podnosi ceny planów subskrypcji. Czy podwyżki trafią również do Polski?

17 stycznia 2022,
16:09
Tomasz Siwiec

Netflix, największy przedstawiciel rynku VOD, podjął decyzję o kolejnym podniesieniu cen za subskrypcję w USA i Kanadzie. Czy to samo grozi użytkownikom z Polski i jeżeli tak, to kiedy możemy spodziewać się następnych podwyżek?

Napis NETFLIX na budynku
Na skróty
  • Nowe ceny miesięcznych abonamentów za plany Podstawowy, Standard i Premium dla mieszkańców USA i Kanady będą teraz wynosić kolejno: 9,99 $; 15,49 $ i 19,99 $.
  • Przedstawiciele firmy uzasadniają swoją decyzję chęcią zwiększenia liczby produkowanych filmów i seriali Netflix Originals.

Netflix w okresie pandemii i związanych z nią obostrzeń osiągał kolejne szczyty swojej popularności. Ludzie na całym świecie, nie mając lepszej alternatywy na spędzenie wolnego czasu, zasiadali przed telewizorami i korzystali z biblioteki serwisu pełnej różnego rodzaju filmów i seriali. Rynek ten jednak od jakiegoś czasu coraz śmielej zaczyna wydzierać gigantowi z Los Gatos silna konkurencja w postaci chociażby platform Disney+ i HBO Max. Coraz poważniejsze zagrożenie popycha decydentów firmy do jeszcze szybszej realizacji planów rozwoju, którymi argumentowane są bieżące działania.

Netflix posiada bazę subskrybentów liczącą około 218 milionów użytkowników, więc nawet niewielkie podniesienie ceny może dać spory zastrzyk finansowy. Właściciel serwisu tłumaczy swoją decyzję o podwyżce chęcią zwiększenia i polepszenia oferty poprzez produkcję nowych filmów i seriali.

Netflix – nowe ceny za granicą. Ile kosztują poszczególne plany?

Obecny cennik w USA i Kanadzie przedstawia się następująco:

  • plan Podstawowy – 9,99 $ miesięcznie (wcześniej: 8,99 $);
  • pakiet Standardowy – 15,49 $ miesięcznie (wcześniej: 13,99 $);
  • pakiet Premium – 19,99 $ miesięcznie (wcześniej: 17,99 $).
Netflix na telewizorze

Czy Netflix podniesie ceny planów subskrypcji w Polsce?

Obecnie nie ma żadnych pewnych doniesień o tym, że podwyżki za oceanem będą miały wpływ na Polskę. Niestety trzeba brać pod uwagę taką ewentualność, bo przy poprzednim podniesieniu cen za Netflix w USA zmianę odczuli również użytkownicy znad Wisły. Subskrybenci planu Premium chętni do dalszego korzystania z platformy musieli się pogodzić z podwyżką z 52 zł do 60 zł.

Ostatnimi czasy w wielu państwach ceny dóbr i usług rosną w licznych aspektach życia obywateli. W ciągu najbliższych miesięcy dowiemy się więc, czy będzie to dotyczyć także Netflixa na terenie naszego kraju.