fbpx

Premiera Stray Gods: The Roleplaying Musical opóźniona z powodu Baldur’s Gate 3

14 lipca 2023,
19:37
Dorota Żak
Bohaterowie Stray Gods: The Roleplaying Musical

Nie da się ukryć, że Baldur’s Gate 3 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier drugiej części roku. W jej dniu debiutu na PC, czyli 3 sierpnia, wiele osób z pewnością sięgnie właśnie po ten tytuł, nie myśląc nawet o innych grach. Rozumieją to najwyraźniej deweloperzy z Summerfall Studios, którzy przesunęli datę swojej nowej produkcji, aby nie przyćmił jej trzeci Baldur od Larian Studio.

Stray Gods czeka na swoją kolej

Mowa oczywiście o Stray Gods: The Roleplaying Musical. Przygodowe RPG przenosi starożytnych greckich bogów we współczesne realia, a nam pozwala wcielić się w Grace, muzę próbującą odkryć, co stało się z jej poprzedniczką. Sami zdecydujemy, z którymi bohaterami nawiążemy sojusze, a nasze wybory wpłyną na wydarzenia oraz zakończenie historii. Za oprawę muzyczną Stray Gods odpowiada Austin Wintory (Journey, The Banner Saga).

Niecały miesiąc temu gra otrzymała datę premiery. Pierwotnie miała ukazać się 3 sierpnia, ale jej twórcy nie przewidzieli, że Larian Studio przyspieszy premierę Baldur’s Gate 3 i wybierze dokładnie ten sam dzień. Również Summmerfall Studios czeka na nowego Baldura, dlatego twórcy zdecydowali się nieco opóźnić debiut własnej produkcji. W wyniku zmiany premiera Stray Gods: The Musical odbędzie się 10 sierpnia, czyli tydzień później, niż planowano.

Dodatkowy czas pozwoli także na ostatnie szlify, aby wszyscy cieszyli się rozgrywką. Studiu zależy, żeby każdy gracz mógł wybrać pasujące mu urządzenie i na nim odkrywać Stray Gods. Gra ukaże się na PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S oraz Nintendo Switch.