fbpx

Nasza bandera znaczy śmierć – oficjalna zapowiedź 2. sezonu

3 czerwca 2022,
03:49
Kaja Piaścik

Nasza bandera znaczy śmierć otrzyma 2. sezon! HBO Max oficjalnie przedłużyło komediowy serial o piratach. Z zapowiedzią serwis czekał na rozpoczęcie się Miesiąca Dumy.

Rhys Darby jako pirat-dżentelmen Stede Bonnet i Taika Waititi jako Ed Teach, Czarnobrody, w serialu Nasza bandera znaczy śmierć
Na skróty
  • Serial Nasza bandera znaczy śmierć od HBO Max został oficjalnie przedłużony na 2. sezon.
  • Zapowiedź pojawiła się na Twitterze 1 czerwca.
  • Główne role w produkcji grają Taika Waititi i Rhys Darby.

Nasza bandera znaczy śmierć (ang. Our Flag Means Death) miała premierę 3 marca, a dziesięcioodcinkowy pierwszy sezon w całości dostępny był na HBO Max już trzy tygodnie później. Serial stworzony przez Davida Jenkinsa szybko zdobył ogromną popularność wśród fanów i to nie tylko dzięki aktorowi wcielającemu się w jedną z głównych ról.

OFMD opowiada historię angielskiego arystokraty Stede’a Bonneta, który porzuca swoją rodzinę oraz dotychczasowe życie, aby zostać piratem dżentelmenem. Jako Bonnet wystąpił Rhys Darby, a u jego boku, w roli Edwarda Teacha, czyli legendarnego Czarnobrodego, zagrał Taika Waititi. Autor nadchodzącego Thora: Miłość i grzmot odpowiadał też w serialu za reżyserię pilotażowego odcinka.

Nasza bandera znaczy śmierć – zapowiedź 2. sezonu

Od premiery OFMD fani z niecierpliwością czekali na oficjalną zapowiedź kolejnego sezonu. 1 czerwca HBO Max nareszcie przerwało ciszę. Komediowy serial o queerowych piratach doczeka się drugiego sezonu! Poprzedzona enigmatycznymi zapowiedziami informacja pojawiła się na profilach platformy streamingowej oraz OFMD na Twitterze. HBO Max czekało z ogłoszeniem kontynuacji tytułu, aż rozpocznie się Miesiąc Dumy.

Jako członkowie wspólnie dowodzonej przez Stede’a i Eda załogi statku wystąpili m.in. Con O’Neill (Izzy Hands), Nathan Foad (Lucius), Vico Ortiz (Jim), Nat Faxon (The Swede), Ewen Bremner (Buttons), Joel Fry (Frenchie), Samson Kayo (Oluwande), Kristian Nairn (Wee John), Matthew Maher (Black Pete) i Samba Schutte (Roach). W podwójnej roli pojawił się także Rory Kinnear, a Claudia O’Doherty wcieliła się w Mary Bonnet. Producentami wykonawczymi projektu są showrunner David Jenkins, Taika Waititi, Garrett Basch i Dan Halsted.