Thor: Miłość i grom – oficjalny zwiastun i plakat filmu

24 maja 2022,
17:39
Kaja Piaścik

Thor: Miłość i grom nadejdzie już wkrótce! Tymczasem Marvel opublikował oficjalny trailer oraz plakat nowego filmu. Christian Bale debiutuje w MCU jako Gorr Rzeźnik Bogów.

Thor, Jane Foster, Korg, Walkiria i Gorr na plakacie Thora: Miłość i grom
Na skróty
  • Pojawił się oficjalny zwiastun oraz plakat nadchodzącej produkcji Marvela, Thor: Miłość i grom.
  • Premiera czwartej części solowego filmu o Thorze odbędzie się 8 lipca 2022 roku.
  • Reżyserem tytułu jest Taika Waititi, a w roli głównej ponownie występuje Chris Hemsworth.

W kwietniu, wraz z udostępnieniem pierwszego trailera, ruszyła akcja promocyjna nowego filmu Marvela. Thor: Miłość i grom wejdzie do kin już w lipcu, a do sieci trafił właśnie oficjalny zwiastun oraz plakat kolejnej części przygód jednego z oryginalnych Avengersów.

Sytuację tytułowego bohatera w nadchodzącej produkcji nakreśla mówiący głosem Taiki Waititiego Korg. W materiale na dłużej pojawia się Zeus (w tej roli Russell Crowe) oraz dzierżąca Mjolnira i posługująca się mocami boga piorunów Jane Foster (Natalie Portman). Po raz pierwszy możemy też zobaczyć, jak w pełnej charakteryzacji wygląda Christian Bale wcielający się w antagonistę, Gorra Rzeźnika Bogów. Nie zabrakło też odrobiny fan service’u – Chrisa Hemswortha jako Thora… w całej okazałości.

Cieszymy się, że Taika Waititi otrzymuje od Disneya sporo wolności twórczej.

­Thor: Miłość i grom – premiera już latem

Po niedawnej premierze Doktora Strange’a w multiwersum obłędu, kolejna należąca do czwartej fazy MCU produkcja nadejdzie już w lecie. Thor: Miłość i grom trafi na ekrany kin 8 lipca.

W roli Walkirii, czyli Króla Asgardu, powróci Tessa Thompson, a jako postaci znane ze Strażników Galaktyki raz jeszcze wystąpią Karen Gillan (Nebula), Dave Bautista (Drax), Chris Pratt (Star-Lord), Pom Klementieff (Mantis) oraz Bradley Cooper i Vin Diesiel (głosy odpowiednio Rocketa i Groota). Jaimie Alexander ponownie wcieli się w Lady Sif, którą ostatnio zobaczyć mogliśmy w serialu Loki na Disney+. Reżyserem drugiego już po Thor: Ragnarok solowego filmu o bogu piorunów jest oczywiście Taika Waititi, który wraz z Jennifer Kaytin Robinson odpowiada również za scenariusz.