Nadciąga Junker Queen! Nowa postać w Overwatch 2

Do Overwatch 2 ma trafić prawdziwa Królowa. Chociaż o Junker Queen wiedzieliśmy już z wyprzedzeniem, to teraz możemy zobaczyć ją w akcji.

22 czerwca 2022

O tym, że Junker Queen ma zostbędzie kolejną grywalną postacią w Overwatch 2 już wiedzieliśmy z poprzednich informacji udzielanych przez Blizzarda, ale wczoraj pojawił się oficjalny gameplay z jej udziałem. W końcu możemy poznać jej zdolności, a także jak skutecznie ich używać. Chyba Moc mi podopowiada przyszłe zmiany w balansie.

Junker Queen z Overwatch 2 w całej okazałości

Zacznijmy od tego, że to władczyni Junkertown, czyli jednej z map eskortowych. To właśnie z tego miasta zostali wyrzuceni Złomiarz i Wieprz, a doprowadzenie ich transportu do tronu na końcu mapy jest celem jednej z drużyn. Do tej pory słyszeliśmy jedynie jej głos po osiągnięciu pierwszego punktu, a teraz przekonaliśmy się, do czego jest zdolna. A skoro o tym mowa, to przyjrzyjmy się jej zdolnościom.

Zacznijmy od tego, że Królowa jest nowym Tankiem, ale bardziej pasuje określenie Berserk. Przede wszystkim jej pasywna zdolność, czyli Adrenaline Rush. Umiejętność ta sprawia, że im więcej obrażeń zadajemy, tym więcej zdrowia odzyskujemy. Tu warto zaznaczyć, że jej broń zadaje obrażenia powodujące stopniowe ubywanie życia. Do tego na jej wyposażeniu są aż dwie bronie: Scattergun, czyli zwyczajny shotgun, a także Jagged Blade, czyli ostrze pracujące w dwóch trybach. Pierwszym jest normalna walka w zwarciu, a drugim możliwość rzucenia nim we wroga. Dodatkowo możemy przywołać je do ręki, jednocześnie przyciągając trafionego.

Kolejnym skillem Królowej jest Commanding Shout, który leczy ją o 200, a sojuszników o 100 punktów. Dodatkowo każdemu zostanie zwiększona prędkość o 30%. Carnage świetnie nadaje się do udrożniania przejścia, ponieważ polega na solidnym ciosie siekierą. Jej Specjalnym Atakiem jest Rampage polegający na potężnej szarży, która nie tylko rani cele, ale także uniemożliwia im leczenie.

Jak widzicie, postać ta może być idealna, gdy wróg zasadził się na punkcie, który musicie zdobyć. Przy dobrym wsparciu za plecami możecie naprawdę zarobić zamieszania. A jeżeli jesteście ciekawi, jak wyglądała Beta Overwatch 2, to zapraszam do mojej recenzji.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!