Na PC dostępne jest demo nowego Kangurka Kao

Nie mów hop, dopóki nie przeskoczysz. A jak już ci się uda, to ubieraj rękawice i wskakuj z nami do nostalgicznych wspomnień w nowej odsłonie Kangurka Kao.

21 lutego 2022

Starsi gracze na pewno kojarzą Kangurka Kao. W końcu jego pierwsza część zadebiutowała 22 lata temu. Cztery odsłony tej kultowej platformówki sprzedały się w nakładzie 700 tys. egzemplarzy na PC, PlayStation 2, PSP, Nintendo GameCube, Xbox, Game Boy Advance i SEGA Dreamcast. Po kolei wychodziły:

  • Kangurek Kao – 23 listopada 2000,
  • Kangurek Kao: Runda 2 – 4 listopada 2003,
  • Kangurek Kao: Tajemnica Wulkanu – 2 grudnia 2005,
  • Kao Challengers – 28 października 2005.

O wyciekach z gameplayu nowej części pisała już Dorota w swoim artykule. Teraz pora na coś nowego. Z inicjatywy Steam’s Next Fest ukazała się wersja demonstracyjna przygód naszego bojowego torbacza.

Kangurek Kao od nowa

Nowa odsłona nie będzie kontynuacją serii, ale jej resetem. W demie możemy uważnie przyjrzeć się poziomowi o nazwie „Dark Forest”, w której można podobno spędzić 40 minut – zależnie od naszego stylu gry. Oczywiście gra pozostanie trójwymiarową platformówką i nie zabraknie w niej ciekawej fabuły, bossów i najbardziej znanego elementu – rękawic bokserskich.

Pełna wersja Kangurka Kao ukaże się latem 2022 roku na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One i konsolę Switch.

Ustrzel grową okazję

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!