MultiVersus – twórcy zdradzają informacje na temat mikropłatności

Idąc na przekór aktualnym trendom w grach free-to-play, MultiVersus nie będzie zawierać możliwości wykupienia postępu w rozgrywce. Gracze zakupią w tytule tylko i wyłącznie dodatki kosmetyczne

21 lipca 2022
Na skróty
  • Wszystkie rzeczy wpływające w MultiVersus na rozgrywkę są do kupienia tylko poprzez granie.
  • Tytuł ma nigdy nie zawierać lootboxów.
  •  26 lipca gra trafi do otwartej bety.

Bijatyka od Warner Bros. od samego początku miała być free-to-play. Wszyscy zastanawiali się tylko czy MultiVersus będzie rzeczywiście darmowy z możliwością zakupienia elementów kosmetycznych, czy pójdzie w kierunku pay-to-win jak Diablo Immortal. W najnowszy materiale promocyjnym, deweloperzy rozwiewają wszystkie niepewności.

MultiVersus będzie miało kosmetyki i battle passa

Każdą postać w MultiVersus będziemy mogli przetestować przed zakupem, korzystając ze środków w grze. Jedyne na co pozwala Gleamium, jak nazywa się płatna waluta, to dodatki kosmetyczne i poprawki wyglądu bohaterów. Deweloperzy zapewniają, że w grze nigdy nie znajdą się lootboxy. Nie uniknięto battle passa. Tak samo jak we wszystkich pozostałych systemach, zapewni nam tylko dodatkowe opcje dostosowywania postaci, bez żadnej przewagi w grze. Jeśli wykluczymy estetyczną, za posiadanie ładniejszego skina.

Cały projekt zapowiada się coraz lepiej, z każdą nową informacją. W końcu w jakiej grze Batman stoczy pojedynek z Kudłatym (na 2% swojej siły, by był wyrównany rzecz jasna), a Królik Bugs z Aryą Stark? Od 26 lipca gra wchodzi do otwartej bety, dla szczęśliwców z kluczami. Wtedy też zobaczymy z wielu perspektyw czy sama rozgrywka jest warta hype’u.

UWaga! Gorące informacje!