MSI również rezygnuje z obecności na targach CES 2022

Skutki globalnej epidemii COVID-19 dostrzec można gołym okiem również w sektorze technologii. Na największych targach elektroniki użytkowej na świecie zabraknie prezentacji kluczowych producentów sprzętu komputerowego i innych największych firm.

31 grudnia 2021
Na skróty
  • Kolejni producenci, w tym również MSI, rezygnują z obecności na targach elektroniki CES 2022.
  • Zabraknie takich firm, jak Microsoft, Meta, AMD czy Intel.
  • To już kolejny rok, w którym to wydarzenie zostało zakłócone przez pandemię.

Niestety z powodu epidemii na świecie tegoroczne targi odbyły się w formule online, do następnych zostało zaledwie kilka dni, a sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest wciąż bardzo dynamiczna.

Jeden z przodujących producentów m.in. płyt głównych i kart graficznych – MSI – już jako kolejny dołącza do grona firm, które odwołały swój udział na targach CES 2022. Do tej grupy należy już Intel, OnePlus, Microsoft, Amazon, Meta (do niedawna Facebook), Twitter czy TikTok, a lista ta praktycznie z dnia na dzień szybko się powiększa. Wszystko to z powodu obaw o zdrowie pracowników i gości.

Niektórzy producenci po prostu przeniosą się do sieci

Nieobecność tak wielkich marek znacznie wpływa na prestiż samego wydarzenia i z pewnością zaowocuje mniejszą liczbą przybyłych fanów. Niektórzy na szczęście starają się iść na kompromis. Przykładowo AMD, które na targach najprawdopodobniej miało zaprezentować nowe karty graficzne i procesory, zrezygnowało z fizycznego udziału. Na szczęście producent przeniesie wszystko do sfery wirtualnej. Konferencja prasowa Nvidii nastąpi również wyłącznie w formie online. Nawet główny sponsor wydarzenia – T-Mobile – ograniczy obecność swojego zespołu do minimum.

Targi elektroniki użytkowej CES 2022 rozpoczną się 5 stycznia 2022 roku i trwać będą 4 dni. Prawdopodobnie przez pozostały czas aż do rozpoczęcia będziemy dowiadywać się o następnych rezygnacjach firm z udziału.

Wojciech Chybciński

Wielbiciel komputerów i wszystkiego, co z nimi związane. Systematycznie śledzi wszelkie nowinki ze świata technologii przy okazji ucząc się dat premier na pamięć. Po godzinach zwykle nałogowo słucha muzyki i próbuje swoich sił w grach komputerowych.
UWaga! Gorące informacje!