fbpx

Chivalry 2 szturmem podbija Steama. Twórcy pochwalili się wynikami sprzedaży

23 czerwca 2022,
18:13
Nikodem Idziak

Z badań przeprowadzonych przez instytut, którego nazwy przedstawiać nie wypada, jasno wynika, że zdobycie tytułu rycerza jest jednym z najczęstszych pragnień graczy, ustępującym miejsca jedynie dożyciu kontynuacji serii Grand Theft Auto. Marzenie to – w przeciwieństwie do ujrzenia GTA VI – jest jak najbardziej możliwe do spełnienia, chociażby za pomocą wydanego niedawno na Steamie Chivalry 2, które w ciągu zaledwie kilku dni totalnie podbiło platformę Gabe’a Newella.

Obraz jeźdźca promujący grę Chivalry 2
Na skróty
  • 12 czerwca na platformie Steam pojawiło się Chivalry 2, czyli sieciowy symulator średniowiecznego pola bitwy.
  • Tytuł osiągnął świetne wyniki sprzedażowe, mimo tego, że od roku dostępny był na konsolach PS4, PS5 oraz Xbox One i Xbox Series S|X, a także platformie Epic Games Store.
  • Równocześnie z premierą steamowej wersji, do gry dodane zostało rozszerzenie wzbogacające rozgrywkę o nową frakcję, mapy oraz elementy wyposażenia.

Chivalry 2 – sieciowy hack and slash w średniowiecznych klimatach  –  dopiero co zadebiutowało na Steamie, a już może się pochwalić imponującymi wynikami sprzedaży. W ciągu dziesięciu dni od pojawienia się na platformie Valve, tytuł zakupiony został już ponad 300 tysięcy razy. Liczba ta robi jeszcze większe wrażenie, jeśli pod uwagę wziąć fakt, że gra swą oficjalną premierę miała ponad rok temu, gdy wydana została 21 kwietnia 2021 roku na platformę Epic Games Store oraz konsole PS4, PS5, a także Xbox One i Xbox Series X|S. Twórcy nie omieszkali podzielić się z nami szczęśliwą nowiną, a swoją radość okazali za pomocą Twittera.

Sekret sukcesu Chivalry 2

Choć ogromny wzrost zainteresowania dziełem od studia Torn Banner wynika głównie z zakorzenionej w ludzkiej naturze chęci do chaotycznego obijania się żelastwem po głowach, tak graczy do zakupów zachęciło też kilka innych powodów. Twórcy świadomi pragmatyzmu steamowych użytkowników zorganizowali premierową przecenę, dzięki której do 7 lipca grę zakupić można aż 40% taniej, w cenie 100zł lub 120zł, zależnie od wariantu, który nas interesuje. Steamowe wydanie wzbogacone zostało również o darmowy dodatek – Tenosian Invasion, wprowadzający do gry nową frakcję tytułowych Tenosyjczyków, wraz z zestawem egzotycznego wyposażenia, a także systemem walki na koniach oraz czterema nowymi mapami. Wszystkie z wymienionych atrakcji spotkały się z bardzo pozytywną reakcją graczy, gdyż zgodnie z widocznymi na platformie statystykami, Chivalry 2 otrzymało ponad 6 tysięcy recenzji, w tym aż 83% pozytywnych.