fbpx

Monster Hunter Rise pojawi się na konsolach oraz w Xbox Game Pass

Monster Hunter Rise zyskało ogromną popularność na Nintendo Switch oraz PC. Gra zostanie udostępniona także dla konsol nowej generacji. Capcom mówi również o dodaniu produkcji do Xbox Game Pass.

Monster Hunter Rise jest obecnie dostępny wyłącznie na Nintendo Switch oraz PC. Zostały jednak zapowiedziane porty dla Xbox Series X i S, Xbox One, PlayStation 5, a także PlayStation 4. Capcom udostępni również produkcję w subskrypcji Game Pass. Wszystkie plany są przewidziane na 2023 rok.

Twórcy gry zamierzają wydać Monster Hunter Rise 20 stycznia na konsole. Zbiega się to z premierą dużego rozszerzenia, które ma pojawić się wiosną 2023 roku. Port będzie oferował przede wszystkim rozdzielczość 4K oraz rozgrywkę w 60 FPS. Capcom zapewnia także, że pojawi się udźwiękowienie 3D. Poprawek ma być sporo, Monster Hunter Rise na konsolach będzie tą “lepszą” wersją gry. Oczywiście dla PC nic się nie zmienia, produkcja od dawna jest dostępna przez platformę Steam.

Monster Hunter Rise – ogromny sukces studia Capcom

To już szósta odsłona z serii Monster Hunter. Została ona wydana w marcu 2021 roku na konsole Nintendo Switch. Później udostępniono produkcję także przez platformę Steam dla PC. Obecnie Monster Hunter World może stać się jednym z najlepiej sprzedających się tytułów na konsole – takie są przewidywania Capcomu.

Większa zapowiedź gry może mieć miejsce podczas wydarzenia The Game Awards. Odbędzie się ono 8 grudnia, wtedy Capcom potencjalnie wypuści trailer lub oficjalną informację dotyczącą portów Monster Hunter Rise. Warto również zauważyć, że trwają prace nad grą mobilną z tego uniwersum. Tworzy ją Capcom i TiMi.