Monaco 2 – kooperacyjna gra od Pocketwatch Games otrzyma sequel

W 2013 Pocketwatch Games zdobyło szturmem serca graczy za sprawą zaskakująco dobrego Monaco: What’s Yours Is Mine. Deweloperzy wracają do nas z kontynuacją po prawie dekadzie. Jeśli wierzyć doniesieniom, Monaco 2 ma być pod każdym względem większe i lepsze od swojego poprzednika.

19 marca 2022

Będąc klasyczną grą indie, Monaco: What’s Yours Is Mine zwyczajnie ominęło dużą część graczy mimo obiektywnego sukcesu. W grze wcielamy się w członka grupy złodziei grasującej w tytułowym mieście. Zadaniem graczy jest kradzież wyznaczonego przedmiotu przy jednoczesnym unikaniu strażników i pułapek. Tytuł charakteryzuje się prostą oprawą graficzną, szybką akcją i rozgrywką idealnie skrojoną do kooperacyjnej zabawy. Kontynuację zapowiedziano na Humble Games Showcase 2022.

Monaco 2 – więcej i lepiej tego samego

Dzięki pierwszemu Dev Logowi, jaki pojawił się na oficjalnym kanale studia w serwisie YouTube, dowiedzieliśmy się, że Monaco 2 ma rozwinąć pomysł oryginału z zachowaniem jego kluczowych elementów.

Twórcy przenieśli grę w trzeci wymiar i szczególny nacisk położyli na pionowość projektowanych lokacji. Przechodzenie między piętrami ma stać się kluczowym elementem nowych poziomów. Najbardziej zaskakującym pozostaje jednak pomysł, aby etapy były w pełni proceduralnie generowane. Zważywszy na małe rozmiary zespołu, wdrożenie tego rozwiązania z pewnością nie będzie łatwe. Data premiery wyczekiwanej kontynuacji wciąż pozostaje nieznana, jednakże postępy prac deweloperów możemy śledzić na oficjalnej stronie gry.

Oficjalne logo gry
Źródło: Pocketwatch Games, Humble Bundle
UWaga! Gorące informacje!