fbpx

Mod do Skyrima zmienia jego system walki. Będzie ona bardziej zacięta

Walka w The Elder Scrolls V: Skyrim w końcu przestanie być nudna i pełna uników. Dzięki tej modyfikacji możemy realnie zetrzeć się z naszym w przeciwnikiem w zwarciu godnym wielkich średniowiecznych bitew.

Chociaż Skyrim stał się jedną z bardziej kultowych i memicznych gier, to jego system walki pozostawia wiele do życzenia. Jest słaby, prosty i po prostu nudnym co zresztą jest bolączką całej serii The Elder Scrolls. Na szczęście istnieją na tym świecie modderzy, którzy wielokrotnie ratowali gry lub dodawali do nich przeróżne modyfikacje. Jedną z nich jest właśnie zmiana systemu walki w The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition.

Modder o nicku „Machinegod420 stworzył modyfikację, która zmienia nudną walkę w The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition na podobną do tych z For Honor i Kingdom Come Deliverance. Sprawia on, że pojedynki są bardziej realistyczne. Zamiast uników i przewrotek możemy potykać się w zwarciu i ścierać ze sobą miecze.

Mod Skyrim Directional Combat w skrócie

Mod powstał dla fanów bardziej bezpośredniej, której mogliśmy doświadczyć między innymi w For Honor i Kingdom Come Deliverance. Oczywiście nie jest on kopią wspomnianych gier, a jedynie zapożycza ich mechanikę. To sprawia, że pojedynki jeden na jednego są o wiele trudniejsze, więc twórca modyfikacji poleca zainstalować również Wait Your Turn, który sprawia, że wrogowie nie rzucają się na nas jednocześnie, a (jak sama nazwa wskazuje) grzecznie czekają na swoją kolej.

Dodatkowo mod zmienia system obrażeń, oszołomienia, wytrzymałości, prędkość ruchu, mechanikę mistrzowskiego uderzenia i wiele więcej. Osoby zainteresowane wypróbowaniem tej modyfikacji mogą ją pobrać z Nexusmods. Oczywiście znajdziemy tam też instrukcję instalacji.

Jeżeli interesuje was porównanie rzeczywistości do mechanik walki w grach, to zapraszam do artykułu, który opracowaliśmy z Maksymilianem jakiś czas temu.