fbpx

Minecraft: Project Tibia 3D oficjalnie wystartował

11 stycznia 2022,
01:45
Adrian Wiącek

Jeśli myśleliście kiedyś nad tym, jak będzie wyglądać Tibia w 3D, to teraz możecie to sprawdzić. W sześciennym świecie Minecrafta powstał serwer, który przenosi do niego Tibię wraz z jej mechanikami.

Steve z Minecrafta walczący ze szkieletem
Na skróty
  • Serwer jest całkowicie darmowy i oparty o wersję 1.11.2 gry Minecraft.
  • Znajdziemy tam zarówno autorską paczkę tekstur, jak i blisko 150 questów.
  • Projekt wzorowany był na wersji Tibii 8.64.

Serwer oficjalnie wystartował w Nowy Rok i zyskał zainteresowanie graczy. Twórcami są gracze Tibii, którzy postanowili własnymi siłami odwzorować świat kultowej gry. Projekt został zapoczątkowany i wciąż jest tworzony przez naszego rodaka, co tylko utwierdza w tym, że ta już ponad 20-letnia produkcja cieszy się u nas ogromną popularnością.

Project Tibia 3D jest serwerem tworzonym od 2012 roku w grze Minecraft

Twórcy skupili się na dynamicznej rozgrywce, w której uświadczymy blisko 150 questów oraz rajdy, tworzenie gildii czy zarządzanie domkiem. W świecie spotkamy również 300 potworów i innych graczy, z którymi będziemy mogli powalczyć w trybie PVP. Zespół stworzył własną paczkę tekstur, aby gra jak najlepiej odzwierciedlała świat Tibii. Świat serwera jest oparty o wersję Tibii 8.64, lecz twórcy nie powstrzymują się przed dodawaniem zarówno ciekawszych elementów z nowszych wersji, jak i customizowanego kontentu, którego na pewno więcej otrzymamy w przyszłości.

W Minecraft Project Tibia 3D znajdziemy takie mechaniki, jak play-to-earn czy rozbudowany balans profesji

Na serwerze będziemy mogli zagrać całkowicie za darmo. Jeżeli będziecie chcieli przekonać się i zagrać, link znajdziecie tutaj.