Layers of Fears – zapowiedź i zwiastun kolejnego horroru od Bloober Team

Do sieci trafił zaprezentowany z okazji Summer Game Fest 2022 zwiastun Layers of Fears. Trailer ujawnia szacunkową datę premiery nowego psychodelicznego horroru – tytuł trafi do sprzedaży na początku 2023 roku.

10 czerwca 2022
Na skróty
  • Z okazji Summer Game Fest 2022 pojawił się zwiastun zapowiadający Layers of Fears.
  • Premiera gry została zaplanowana początek 2023 roku.
  • Tytuł powstaje we współpracy Bloober Team z Anshar Studios i będzie w sprzedaży na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Summer Game Fest 2022 trwa! W trakcie wydarzenia pojawiają się liczne zapowiedzi i informacje o nadchodzących grach, a wśród nich znalazło się też coś z naszego podwórka. Layers of Fears, produkcja powstająca we współpracy polskiego studia Bloober Team z Anshar Studios, otrzymała zwiastun i orientacyjną datę premiery.

Layers of Fears – co wiemy o tytule?

Wygląda na to, że produkcja będzie zwieńczeniem i dopełnieniem serii od Bloober Team. Layers of Fears ma być zbiorem psychodelicznych horrorów utrzymanych w duchu Layers of Fear, LOF: Inheritance oraz Layers of Fear 2. W opartym na konwencji kroniki tytule gracze ponownie wcielą się w ogarniętych szaleństwem artystów, ale czeka na nich zupełnie nowa, wciągająca fabuła i model rozgrywki. Twórcy obiecują „dojrzałe opowieści pełne ukrytych znaczeń”, a także to, co najważniejsze w dobrym horrorze – napięcie i grozę.

Możemy liczyć też na świetne wrażenia wizualne. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5 i wykorzystuje Lumen, czyli dynamiczny system oświetlenia. Do tego obsługuje ray tracing, efekty HDR i rozdzielczość 4K. Nadchodząca gra na pewno będzie zachwycać od strony graficznej.

Orientacyjna data premiery Layers of Fears przypada na początek 2023 roku. Tytuł będzie dostępny na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S, a do listy życzeń możemy dodać go już teraz na Steamie oraz w Epic Games Store.

UWaga! Gorące informacje!