Zalman S4 i S4 Plus – budżetowe, efektowne obudowy trafiły do sklepów

Zalman S4 i S4 Plus to obudowy adresowane do osób, które stawiają na dobry stosunek jakości do ceny. Prezentowane modele mają wyróżniać się nowoczesnym designem i funkcjonalnością. Jednocześnie żaden z nich nie powinien nadszarpnąć domowego budżetu.

20 lipca 2021
Na skróty
  • Obudowa Zalman S4 Plus wyróżnia się na tle swojej siostry trzema wentylatorami z podświetleniem RGB.
  • Tańszy model „skrzynki” pozbawiony został diod LED oraz jednego gniazda USB 2.0 na panelu przednim.
  • Producent w obudowach zdecydował się na zastosowanie lżejszych, akrylowych okien.
  • Zalman S4 Plus powinien kosztować nas ok. 180 zł, S4 natomiast ok. 160 zł.

Obudowy Zalman S4 i S4 Plus to konstrukcje midi tower, w których można zamontować standardowe płyty ATX. Cechują się one niewielką wagą, bo wynoszącą niespełna cztery kilogramy. Udało się ją uzyskać dzięki użyciu akrylowego szkła, które jest lżejsze od standardowego. Jednocześnie wykonana z niego ścianka pozwala na wyeksponowanie zainstalowanych wewnątrz komponentów. A jest na nie sporo miejsca.

Wnętrza obudów Zalman S4 i S4 Plus pozwalają na montaż kart graficznych o długości do 315 mm i 160-milimetrowych coolerów CPU. Jest też dość przestrzeni na osiem dodatkowych wentylatorów. Model S4 Plus ma fabrycznie zainstalowane trzy śmigła o średnicy 120 mm (dwa z przodu i jedno z tyłu). Każde z nich posiada diody RGB LED, które rozświetlają wnętrze. W wersji S4 są z kolei dwa dyskretne wentylatory.

Okno z akrylu
Źródło: Zalman

Zalman S4 i S4 Plus mają łączyć wysoką jakość i niską cenę

Fani chłodzeń wodnych mają miejsce na dwie chłodnice. Przednia może mieć do 240 mm długości, tylna zaś 120 mm. Obudowy Zalman S4 i S4 Plus posiadają sloty na siedem kart PCIe i trzy dyski. Utrzymanie wnętrza w czystości mają ułatwić magnetyczne filtry przeciwkurzowe, zlokalizowane na górnej ściance. Optymalne rozmieszczenie przewodów umożliwiać mają montowany na dole zasilacz i system aranżacji okablowania.

Bok obudowy Zalman S4
Źródło: Zalman

Budowę wymarzonego PC ułatwia beznarzędziowy montaż komponentów, takich jak dyski i karty rozszerzeń. Dostęp do niezbędnych portów dają z kolei panele I/O. Zalman S4 Plus oferuje trzy porty USB: jeden w wersji 3.0 i dwa 2.0, w modelu S4 zrezygnowano natomiast z jednego gniazda starszego typu. Oba modele posiadają złącza audio, diody sygnalizujące pracę komputera i pamięci masowej oraz przycisk reset.

Złącza na panelu przednim
Źródło: Zalman

Obudowy Zalman S4 i S4 Plus pokryto czarnym lakierem. Zdaniem producenta jest on wysokiej jakości i ma skutecznie chronić metalowe elementy przed korozją. Obie prezentowane konstrukcje są już dostępne w sklepach. Sugerowana cena detaliczna dla wyposażonej w ażurowy front obudowy Zalman S4 Plus została ustalona na około 180 zł. Minimalistyczny model S4 powinien z kolei kosztować około 160 zł.

Źródło: informacja prasowa

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!