fbpx

Twórcy Dead by Daylight zapowiedzieli grę single-player osadzoną w tym samym uniwersum

7 grudnia 2023,
13:35
Dorota Żak
Rozgrywka w Dead by Daylight

Na dzień przed The Game Awards 2023 twórcy Dead by Daylight zapowiedzieli, że przygotowują już nowy projekt, który powstanie we współpracy Bahaviour Interactive oraz Supermassive Games. Na razie przekazali tylko, że gra powstaje oraz podali kilka szczegółów na jej temat. Więcej informacji pojawi się jeszcze w tym roku.

Dlaczego podkreślamy, że ogłoszenie miało miejsce tuż przed The Game Awards? Z powodu twórców, którzy sami zwrócili na to uwagę, wrzucając na Twittera/X informację o grze i oznaczając twitterowe konto poświęcone eventowi. Wygląda więc na to, że to w trakcie gali zobaczymy dłuższą prezentację, być może od razu ze zwiastunem.

Wracając jednak to samej gry, póki co wiemy niewiele. Planowana jest produkcja dla jednego gracza, osadzona w świecie Dead by Daylight, która skupi się mocno na fabule. Pojawią się w niej istotne decyzje do podjęcia, poznamy także zupełnie nowe postaci. Steve Goss z Supermassive Games dodaje, że przygotowywana gra stanie się „zupełnie nowym sposobem na doświadczenie Dead by Daylight dla fanów horrorów”.