EA anuluje niezapowiedziany projekt związany z Titanfall i Apex Legends

2 lutego 2023,
11:15
Arek Grabowski
Bohater Titanfalla uciekający przed wybuchami i strzelający obok swojego ogromnego mecha

Niedawno dowiedzieliśmy się o zakończeniu wsparcia dla Apex Legends Mobile oraz całkowitym anulowaniu Battlefield Mobile. To nie są mimo wszystko jedyne tytuły od EA, z jakimi musimy się pożegnać. Wydawca anulował właśnie nową niezapowiedzianą jeszcze produkcję. Według redaktora serwisu Bloomberg, Jasona Schreiera, gra była powiązana z uniwersum Titanfall i Apex Legends.

Poznaliśmy również roboczy tytuł tej produkcji. Gra była opisana jako TFL lub Titanfall Legends i miało ją tworzyć studio Respawn Entertainment. Dyrektor kreatywny związany z produkcją, Mohammad Alavi opuścił firmę w 2021 roku, by rozwijać dalszą karierę. Widocznie był ważnym elementem procesu powstawania gry, została ona ostatecznie anulowana.

Titanfall Legends był dużym projektem, przy którym pracowało około 50 osób

Anulowanie projektu było bardzo znaczące dla studia Respawn Entertainment, ponieważ pracowało przy nim sporo osób. Każda z nich teraz musi zostać przydzielona do innych zadań. Titanfall Legends miał być pierwszoosobowym shooterem dla pojedynczego gracza. W grze był zaimplementowany niezwykle dynamiczny system poruszania się znany między innymi z Apex Legends.

Niestety według źródeł wiele pracowników studia po prostu straci pracę ze względu na anulowanie kilku projektów na smartfony oraz wyżej wspomnianego niezapowiedzianego tytułu. Dokładne informacje nie są na ten moment jeszcze znane.