fbpx

Minecraft 1.20 otrzymuje nazwę. Aktualizacja ma tytuł Trails & Tales

3 marca 2023,
13:34
Arek Grabowski
Baner reklamowy aktualizacji Trails & Tales do Minecrafta

Jeszcze w tym roku otrzymamy aktualizację 1.20 do Minecrafta. Twórcy ujawnili, że ten patch ma swoją nazwę, czyli Trails & Tales. Mojang udostępnił blogowy post, by o tym poinformować oraz specjalny materiał wideo, w którym jeden z twórców opowiada o nadchodzącej aktualizacji. Na ten moment data premiery Minecrafta 1.20 nie jest znana, wiemy tylko, że pojawi się on „później w tym roku”.

Jakie nowości otrzyma Minecraft w aktualizacji Trails & Tales oznaczonej numerem 1.20?

Studio Mojang zapowiedziało już szereg nowości, które pojawią się w grze wraz z aktualizacją Trails & Tales. Minecraft otrzyma między innymi długo wyczekiwany system archeologii. Miał on zostać wprowadzony już wiele aktualizacji wcześniej, jednak dopiero teraz oficjalnie ujrzymy go w grze. Twórcy zapowiedzieli również nowy biom i moba, a to nie koniec nadchodzącej zawartości.

Wszystkie funkcje będzie można testować w snapshotach jeszcze przed ich oficjalnym wprowadzeniem do Minecrafta. Prawdopodobnie będą one dodawane stopniowo dla graczy, którzy chcą sprawdzić nowości. Oficjalna premiera Trails & Tales odbędzie się najprawdopodobniej w najbliższych miesiącach według graczy.